Kategoritë

Botuesit

Autorët

Ditari i Gregut, E verteta e hidhur, Jeff Kinney Shihe të plotë

Ditari i Gregut, E verteta e hidhur, Jeff Kinney

Greg Hefli gjithnjë ka dashur të rritej sa më parë. Por a nuk është çmenduri të jesh i rritur? Gregu gjendet papritmas mes tensioneve të festave "djem e vajza", përgjegjësive në rritje, madje edhe ndryshimeve të frikshme që vijnë kur rritesh – dhe të gjitha këto pa pasur në krah shokun e ngushtë, Roulin. A mund t'ia dalë Gregu i vetëm? Apo i duhet të përballet me "të vërtetën e hidhur"?

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$7.89

Me ulje çmimi!

-20%

$9.86

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Titulli: Ditari i Gregut, E vërteta e hidhur
Origjinali: Diary of a wimpy kid: The Ugly Truth
Gjinia: Roman
Autori: Jeff Kinney
Shqipëroi: Artan Miraka
Shtëpia botuese: Ideart
Viti: 2017
Fq. 218
Pesha: 0.242 kg.
ISBN: 978-9928-201-77-5

Mbi librin

Greg Hefli gjithnjë ka dashur të rritej sa më parë. Por a nuk është çmenduri të jesh i rritur? Gregu gjendet papritmas mes tensioneve të festave "djem e vajza", përgjegjësive në rritje, madje edhe ndryshimeve të frikshme që vijnë kur rritesh – dhe të gjitha këto pa pasur në krah shokun e ngushtë, Roulin. A mund t'ia dalë Gregu i vetëm? Apo i duhet të përballet me "të vërtetën e hidhur"?

Komente mbi librin

"Detaje të përsosura si në shkrim edhe në art."

Publishers Weekly

""Ditari i Gregut" të shpie te nënshtrimi i botës."

Time Magazine

"Një nga serialet më të suksesshme për fëmijë të botuar deri më sot."

Washington Post

"Në qoftë se fëmijës suaj i pëlqen të lexojë... por sidomos nëse nuk i pëlqen të lexojë, ky është libri për të."

Whoopi Goldberg, The View