Kategoritë

Botuesit

Autorët

A di te fershellesh Johana, Ulf Stark Shihe të plotë

A di te fershellesh Johana, Ulf Stark

"A di të fërshëllesh, Johana?" është historia e veçantë e djaloshit Berra, i cili nuk ka gjysh dhe krejt papritur vendos të shkojë një ditë në shtëpinë e të moshuarve, së bashku me shokun e pandarë, Ulfin. Aty takon Nilsin, gjyshin ideal, dhe që të tre bëhen miq të ngushtë.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$5.63

Me ulje çmimi!

-20%

$7.04

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

  • Virgjeresha holandeze, Marente De Moor

    Virgjeresha...


    Në verën e vitit 1936, Zhaku, një mjek holandez...

  • Sapiens, Yuval Noah Harari

    Sapiens,...


    Gjithëpërfshirës, provokues dhe i guximshëm,...

Titulli: A di të fërshëllesh Johana? (kopertinë e trashë)
Origjinali: Kan du vissla Johanna?
Gjinia: Roman
Autori: Ulf Stark
Shqipëroi: Sokol Demaku
Shtëpia botuese: Dituria
Viti: 2017
Fq. 52
Pesha: 0.231 kg.
ISBN: 978-9928-217-40-0

Mbi librin

"A di të fërshëllesh, Johana?" është historia e veçantë e djaloshit Berra, i cili nuk ka gjysh dhe krejt papritur vendos të shkojë një ditë në shtëpinë e të moshuarve, së bashku me shokun e pandarë, Ulfin. Aty takon Nilsin, gjyshin ideal, dhe që të tre bëhen miq të ngushtë.

Me ilustrime të jashtëzakonshme nga Anna Höglund, A di të fërshëllesh, Johana? është një libër interesant e prekës, klasik në shumë vende, një dëshmi e lidhjes mes brezit të ri dhe brezit të vjetër.

Mbi autorin

Ulf Gottfrid Stark (1944, Stureby, Stokholm), një nga shkrimtarët më të shquar suedezë, anëtar i Akademisë Suedeze për Librat për Fëmijë. Ai ka shkruar më tepër se tridhjetë vepra, libra me ilustrime, skenarë e romane për të rinj, dhe është përkthyer në njëzet e pesë gjuhë.

I nominuar dy herë për çmimin më të madh letrar Andersen, fitues i Çmimit Nordik për Librat për Fëmijë dhe i çmimeve të rëndësishme letrare në Suedi, Gjermani dhe Holandë. Disa libra të tij janë ekranizuar e vlerësuar me çmime kinematografike, si Emmy etj.