Për fëmijë 8-14 vjec

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Vite blu, Viktor Canosinaj Shfaq të madhe

Vite blu, Viktor Canosinaj

SKU001865

Produkt i ri

Trajton botën e fëmijëve të rritur në kohën e diktaturës dhe shtrembërimin që u shkaktonte sistemi komunist brezave të rinj me ideologjinë e tij absurde, e cila fillonte mësohej që në shkollën fillore. Me sytë e fëmijëve zbulohet hipokrizia e atij sistemi dhe gënjeshtrat e mëdha që e mbanin në këmbë.

Më shumë detaje

Ne gjendje

$5.07

-20%

$6.34

Add to wishlist

Të dhënat

AutoriViktor Canosinaj

Më shumë informacione

Titulli: Vite blu
Origjinali: Vite blu
Gjinia: Roman
Autori: Viktor Canosinaj
Shtëpia botuese: Dyrrah
Viti: 2007
Fq. 208
Pesha: 0.227 kg.
ISBN: 978-99943-975-0-1

Mbi librin

Trajton botën e fëmijëve të rritur në kohën e diktaturës dhe shtrembërimin që u shkaktonte sistemi komunist brezave të rinj me ideologjinë e tij absurde, e cila fillonte mësohej që në shkollën fillore. Me sytë e fëmijëve zbulohet hipokrizia e atij sistemi dhe gënjeshtrat e mëdha që e mbanin në këmbë. Ky roman është i vetmi i autorit me nota të forta autobiografike.

Reviews

Write a review

Vite blu, Viktor Canosinaj

Vite blu, Viktor Canosinaj

Trajton botën e fëmijëve të rritur në kohën e diktaturës dhe shtrembërimin që u shkaktonte sistemi komunist brezave të rinj me ideologjinë e tij absurde, e cila fillonte mësohej që në shkollën fillore. Me sytë e fëmijëve zbulohet hipokrizia e atij sistemi dhe gënjeshtrat e mëdha që e mbanin në këmbë.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)