Nobelistët

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Per dashurine dhe demone te tjere, Gabriel Garcia Marquez Shfaq të madhe

Per dashurine dhe demone te tjere, Gabriel Garcia Marquez

Produkt i ri

Kur një doktoreshë shfaqet në pragun e derës së markezit të Kasaldueros dhe parashikon një sëmundje tërbimi në qytetin e tyre port në Kolumbi, ai i shpërfill pretendimet e saj – deri në momentin kur dëgjon se vajza e tij e vogël, Sierva Maria, ishte një nga katër personat e kafshuar prej një qeni të tërbuar dhe e vetmja që kishte mbijetuar.

Më shumë detaje

Në gjendje

$11.27

-20%

$14.09

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Për dashurinë dhe demonë të tjerë
Origjinali: Del amor y otros demonios
Gjinia: Roman
Autori: Gabriel García Márquez
Shqipëroi: Erion Karabolli
Shtëpia botuese: Onufri
Viti: 2018
Fq. 191
Pesha: 0.286 kg.
ISBN: 978-9928-261-10-6

Mbi librin

Kur një doktoreshë shfaqet në pragun e derës së markezit të Kasaldueros dhe parashikon një sëmundje tërbimi në qytetin e tyre port në Kolumbi, ai i shpërfill pretendimet e saj – deri në momentin kur dëgjon se vajza e tij e vogël, Sierva Maria, ishte një nga katër personat e kafshuar prej një qeni të tërbuar dhe e vetmja që kishte mbijetuar.

Sierva Maria duket krejt e padëmtuar – por, ndërsa thashethemet për sëmundjen e tërbimit përhapen, markezi dhe gruaja e tij, habiten me shëndetin e saj që vijonte të ishte mirë. Në një qytet të mbërthyer nga supersticioni, nuk do të kalojë shumë kohë derisa ata apo kushdo tjetër, ta shohin mbijetesën e saj si të pushtuar nga djalli dhe fuqitë e saj të mbinatyrshme, si shkaktaret e fatkeqësive të qytetit.

Vetëm një prift i ri në moshë, i ngarkuar me detyrën për të përzënë shpirtin e keq, kupton shëndetin e mirë të vajzës. Por a mund ta bindë ai qytetin se nuk është vajza ajo që ka nevojë për shërim?

Komente mbi librin

"Një vepër krejt magjepsëse dhe e mprehtë ... García Márquez ruan një zë energjik dhe të jashtëzakonshëm, si dhe penën e një engjëlli."

Los Angeles Times Book Review

"I shkëlqyer dhe një lexim intensiv."

Time Out

"Njëkohësisht nostalgjik dhe satirik, një fabul brilante."

Sunday Times

"Një kryevepër e dhembshme, e mprehtë dhe e paharrueshme."

Daily Telegraph

"Një arritje e shkëlqyer dhe prekëse."

The New York Times Book Review

"Magjepsës ... Evokon ndjenjën e qytetë- rimit, ndërsa gama e emocioneve, që nga komikja e deri te mistikja, paraqet një arritje që rrallëherë gjendet në letërsi."

The Boston Globe

Reviews

Write a review

Per dashurine dhe demone te tjere, Gabriel Garcia Marquez

Per dashurine dhe demone te tjere, Gabriel Garcia Marquez

Kur një doktoreshë shfaqet në pragun e derës së markezit të Kasaldueros dhe parashikon një sëmundje tërbimi në qytetin e tyre port në Kolumbi, ai i shpërfill pretendimet e saj – deri në momentin kur dëgjon se vajza e tij e vogël, Sierva Maria, ishte një nga katër personat e kafshuar prej një qeni të tërbuar dhe e vetmja që kishte mbijetuar.

Libra të ngjashëm

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)