Nobelistët

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Per dashurine dhe demone te tjere, Gabriel Garcia Marquez Shfaq të madhe

Per dashurine dhe demone te tjere, Gabriel Garcia Marquez

Produkt i ri

Më 1942, gjatë punimeve në një kuvend të Amerikës Latine, dolën në dritë eshtrat e një adoleshenteje, Sierva Maria de Todos los Angeles. Floknaja e saj e mahnitshme arrinte 22 metra gjatësi... Romancieri i Gjenerali në labirintin e tij e ka nxjerrë vallë këtë zbulim të çuditshëm nga imagjinata e tij flakëruese?

Më shumë detaje

$5.63

-20%

$7.04

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Për dashurinë dhe demonë të tjerë
Origjinali: Del amor y otros demonios
Gjinia: Roman
Autori: Gabriel Garcia Marquez
Shqipëroi: Nasi Lera
Shtëpia botuese: Dituria
Viti: 2000
Fq. 144
Pesha: 0.201 kg
ISBN: 978-99927-31-74-5

Mbi librin

Më 1942, gjatë punimeve në një kuvend të Amerikës Latine, dolën në dritë eshtrat e një adoleshenteje, Sierva Maria de Todos los Angeles. Floknaja e saj e mahnitshme arrinte 22 metra gjatësi... Romancieri i Gjenerali në labirintin e tij e ka nxjerrë vallë këtë zbulim të çuditshëm nga imagjinata e tij flakëruese?

Sidoqoftë, real apo fiktiv, ky zbulim është pikënisja e një historie të veçantë dashurie, në kuadrin e gëzueshëm dekadent dhe plot ngjyrime të Kartagjenës së Indisë, në mes të shekullit XVIII. Vajza e vetme e markezit të Casaldueros, Sierva Maria, ishte dymbëdhjetë vjeç, kur u kafshua nga një qen bojë hiri, me një blanë të bardhë në ballë.

E dyshuar si e sëmurë nga tërbimi, apo nën pushtetin e djallit, e mbyllur në një kuvend nga Inkuizicioni, ajo do të jetojë me yshtësin e saj, Don Kajetano Delaura, një pasion të çmendur shkatërrues dhe më se të mallkuar dashurie... Në kryqëzimin e historisë dhe legjendës, misticizmit dhe erotizmit, Gabriel García Márquez, zgjeron në këtë kryevepër të re, kufijtë e realizmit magjik, themelues i të cilit është ai vetë.

Reviews

Write a review

Per dashurine dhe demone te tjere, Gabriel Garcia Marquez

Per dashurine dhe demone te tjere, Gabriel Garcia Marquez

Më 1942, gjatë punimeve në një kuvend të Amerikës Latine, dolën në dritë eshtrat e një adoleshenteje, Sierva Maria de Todos los Angeles. Floknaja e saj e mahnitshme arrinte 22 metra gjatësi... Romancieri i Gjenerali në labirintin e tij e ka nxjerrë vallë këtë zbulim të çuditshëm nga imagjinata e tij flakëruese?

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)