• Banner

  • Ka mbaruar

Njeriu ynë në Havanë, Graham Green

Dhoma e ndenjes ishte rrëmujë, dukej sikur ndonjë kalama i prapë të kishte pllakosur aty, midis karrigeve prej tubash, duke hapur e duke përmbysur sirtarët, duke thyer e duke qëlluar gjithçka, si t’i bindej një impulsi të marrë. 

800 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Njeriu ynë në Havanë

Origjinali: Our man in Havana

Gjinia: Roman

Autori: Graham Green

Shqipëroi: Ramazan Hysa

Shtëpia botuese: Naim Frashëri

Viti: 1990

Fq. 400

Pesha: 0.238 kg

Fragment nga libri

Dhoma e ndenjes ishte rrëmujë, dukej sikur ndonjë kalama i prapë të kishte pllakosur aty, midis karrigeve prej tubash, duke hapur e duke përmbysur sirtarët, duke thyer e duke qëlluar gjithçka, si t’i bindej një impulsi të marrë. Një fotografi me ca djem të rinj që mbanin kriklla birre në duar ishte hequr nga korniza dhe ishte shqyer e bërë copash.

Detajet e librit
Naim Frashëri
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Botuesi: Toena

Pushteti dhe lavdia, Graham Greene

Pa dyshim "Pushteti dhe lavdia" është kulmi i romaneve të tij. Ky roman në qendër të tij ka dhunën psikologjike dhe fizike të një prifti në arrati si dhe luftën e tij të brendshme me veten dhe Zotin. Duke qenë një roman i jashtëzakonshëm ai njohu një sukses të bujshëm duke mbetur vepra më e fuqishme e këtij shkrimtari të madh anglez.

Çmimi 750 Lekë
More
Ne gjendje
16 libra të tjera në këtë kategori:
Përshtypjet (0)