• Banner

  • Çmim i zbritur

Ushtari Burracak, Plauti

400 Lekë
340 Lekë Ruaj 15%
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Ushtari Burracak

Gjinia: Komedi

Autori: Plauti

Shqipëroi: Henrik Lacaj

Shtëpia botuese: Naim Frashëri

Viti: 1958

Fq. 159

Pesha: 0.101 kg

Detajet e librit
Naim Frashëri
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Shqipenija me 1937

(0)

Ky është një botim tepër i rrallë i viteve të Mbretërisë Shqiptare. Libri paraqet historinë e Shqipërisë, organizimin e shtetit (kushtetutën, pushtetin ekzekutiv, legjislativ dhe gjyqësor), raportet e ministrive të ndryshme në lidhje me administrimin e rendit publik, administrimin e kontabilitetit, zhvillimin e arsimit, huatë dhe financat e monarkisë.

Çmimi 11 900 Lekë Çmimi i zakonshëm 14 000 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Te tjere

Kuvendi i studimeve ilire

(0)

Ky botim përfaqëson një sërë referatesh shkencore rreth çështjes ilire të mbajtur në Tiranë nga data 15 – 20 shtator 1972. Në këtë vepër gjenden studime nga akademikë vendas dhe të huaj si: E. Çabej, S. anomali, A. Kelmendi, H. Spahiu, R. A. Crossland, V. Georgiev, C. De Simone, G. Bonfante, V. Meksi, B. Beci etj.

Çmimi 850 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 000 Lekë
More
Ka mbaruar
chat Përshtypjet (0)