• Banner

  • Çmim i zbritur
Kenge popullore te Laberise, Fatos Mero Rrapaj
  • Kenge popullore te Laberise, Fatos Mero Rrapaj

Kenge popullore te Laberise, Fatos Mero Rrapaj

24,50 CHF
20,83 CHF Ruaj 15%
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Këngë popullore të Labërisë
Gjinia: Kulturë, folklor
Përgatiti: Fatos Mero Rrapaj
Shtëpia botuese: Akademia e Shkencave të Shqipërisë
Viti: 1991
Fq. 1384
Pesha: 1.212 kg.

Ky vëllim është pjesë e koleksionit Mbledhës të Folklorit dhe përbën vëllimin e tetë të serisë.

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Monumentet, nr. 20, 1980

(0)

"Muret rrethuese të Butrintit në mesjetë shek. VIII - XV" nga Gjerak Karaiskaj."Elemente të rinj në Kalanë e Durrësit të shek. V – VI të erës sonë" nga Fatos Tartari."Arkitektura pasbizantine në Shqipëri (kishat me strukturë në formë kryqi me kupolë)" nga Aleksandër Meksi, Pirro Thomo."Ujësjellësi i vjetër i Kalasë së Gjirokastrës" nga Valter Shtylla.

Çmimi 8,33 CHF Çmimi i zakonshëm 9,80 CHF
More
Ka mbaruar

Botuesi: Te tjere

Kuvendi i studimeve ilire

(0)

Ky botim përfaqëson një sërë referatesh shkencore rreth çështjes ilire të mbajtur në Tiranë nga data 15 – 20 shtator 1972. Në këtë vepër gjenden studime nga akademikë vendas dhe të huaj si: E. Çabej, S. anomali, A. Kelmendi, H. Spahiu, R. A. Crossland, V. Georgiev, C. De Simone, G. Bonfante, V. Meksi, B. Beci etj.

Çmimi 8,33 CHF Çmimi i zakonshëm 9,80 CHF
More
Ka mbaruar
chat Përshtypjet (0)