• Banner

  • Çmim i zbritur
Kenge polifonike labe, Spiro Shituni, Agron Xhagolli
  • Kenge polifonike labe, Spiro Shituni, Agron Xhagolli

Kenge polifonike labe, Spiro Shituni, Agron Xhagolli

1 100 Lekë
935 Lekë Ruaj 15%
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Këngë polifonike labe
Gjinia: Kulturë, albanologji
Autori: Spiro Shituni, Agron Xhagolli
Shtëpia botuese: Akademia e Shkencave të Shqpërisë
Viti: 1986
Fq. 636
Pesha: 0.722 kg.

Përmbajtja e librit

• Stili muzikor i Kurveleshit
• Stili muzikor i Bënçës
• Stili muzikor i Lopësit
• Stili muzikor i Gjirokastrës
• Stili muzikor i Lunxhërisë
• Stili muzikor i Zagorisë
• Stili muzikor i Dukatit
• Stili muzikor i bregdetit
• Stili muzikor i Pilurit
• Stili muzikor i Smokthinës
• Stili muzikor i Kaninës
• Stili muzikor i Tërbaçit
• Stili muzikor i Bratajt
• Stili muzikor i Gorishtit
• Stili muzikor i Mallakastrës

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Poetet e medhenj t’Italis, vol. 1+2

(0)

Në dy vëllimet e pozive italiane janë paraqitur disa poezi të shqipëruara nga Ernest Koliqi. Kjo i bën këto vëllime tepër interesante dhe të rralla. Vëllimet kanë lidhje pak të konsumuar nga koha dhe faqet janë të zverdhura, por në tërësi botimi i ka qëndruar kalimit të kohës.

Çmimi 13 600 Lekë Çmimi i zakonshëm 16 000 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Te tjere

Gjuha letrare kombetare shqipe dhe epoka jone

(0)

Më 7 – 8 dhjetor 1984 zhvilloi punimet Konferenca shkencore "Gjuha letrare kombëtare shqipe dhe epoka jonë", organizuar nga Akademia e Shkencaven e RPS të Shqipërisë, Instituti i Gjuhësisë dhe i Letërsisë. Në punimet e saj morën pjesë punonjës të institucioneve shkencore, mësimore, kulturore e botuese të vendit, studiues e mësues të gjuhës shqipe, njerëz...

Çmimi 1 020 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 200 Lekë
More
Ka mbaruar
chat Përshtypjet (0)