Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Përshtypje(t): 0

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.

Çmimi 1 050,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

Përshtypje(t): 0

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përshtypje(t): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000783

Botuesi: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje

Referenca: SKU001180

Botuesi: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij romani i propozon gruas së hijshme të porsanjohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme disa vite më parë, gjatë kohë së komunizmit: një udhëtim fundjavor në një qytet të Europës.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Në gjendje
Më të shiturat
Alfabeti i gjuhes shqipe dhe Kongresi i Manastirit
  • Alfabeti i gjuhes shqipe dhe Kongresi i Manastirit

Alfabeti i gjuhes shqipe dhe Kongresi i Manastirit

Vlerësimi 
800,00 Lekë
Sasia
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)
Përshkrimi

Titulli: Alfabeti i gjuhës shqipe dhe Kongresi i Manastirit (kopertinë e trashë)
Gjinia: Histori
Autori: Të ndryshëm
Viti: 1972
Fq. 453
Pesha: 0.678 kg.

Përmbajtja e librit

• Alfabeti i gjuhës shqipe dhe Kongresi i Manastirit (14 – 22 nëndor 1908), Mahir Domi
• Lëvizja politike – kulturale në Shqipëri në pragun e Kongresit të Manastirit, Kristaq Prifti
• Kongresi i Parë i Manastirit, Parasqevi Qiriazi
• Lufta e popullit shqiptar për shkrimin dhe shkollën shqipe në shtypin e Rilindjes sonë Kombëtare, Zihni Reso
• Lufta për njësimin e alfabetit shqip në vitet 1878 – 1905
• Alfabeti i Pashko Vashës, Tomor Osmani
• Problemi i një alfabeti të përbashkët në gazetën "Kombi" të Bostonit, Gaqo Peci
• Kongresi i Elbasanit, shoqëria shkollore "Përparim" dhe ngritja e shkollës normale – ngjarje të shënuara në historinë e zhvillimit të arsimit dhe të kulturës, Petraq Pepo
• Kongresi i Dytë i Manastirit, Skënder Luarasi
• Roli reaksionar i klerit ndaj problemeve të alfabetit (1879 – 1912), Zihni Haskaj
• Rreth luftës për arsimin kombëtar në qarkun e Korçës në fund të shekullit XIX – në fillim të shekullit tonë, Ligor Mile
• Çështja e alfabetit dhe mitingu i shkronjave në Korçë, Franklin Xega
• Arsimi në gjuhën shqipe dhe çështjet e alfabetit në krahinën e Dibrës, Hilmi Sadiku

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Përshtypjet

No customer reviews for the moment.

Write your review

Alfabeti i gjuhes shqipe dhe Kongresi i Manastirit

Alfabeti i gjuhes shqipe dhe Kongresi i Manastirit

Write your review
16 other products in the same category: