• Banner

  • Ka mbaruar
Shqiperia, Fulvio Kordinjano
  • Shqiperia, Fulvio Kordinjano
  • Shqiperia, Fulvio Kordinjano
  • Shqiperia, Fulvio Kordinjano
  • Shqiperia, Fulvio Kordinjano
  • Shqiperia, Fulvio Kordinjano

Shqiperia, Fulvio Kordinjano

1 500 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Shqipëria, përmes veprës dhe shkrimeve të misionarit të madh italian at Domeniko Pazi
Origjinali: Shqipëria, përmes veprës dhe shkrimeve të misionarit të madh italian at Domeniko Pazi
Gjinia: Histori
Autori: Fulvio Kordinjano
Shtëpia botuese: Almera
Viti: 2007
Fq. 400
Pesha: 0.529 kg.
ISBN: 978-9928-20-05-9

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: 2559

Shqiperia, Fulvio Kordinjano, vol. 3

(0)

Në mes të një morie besimesh dhe një morie ritesh magjike e turmash supersticioze, është zhvilluar vepra e madhe misionare e At Pazit. Spikatin, midis të tjerave, përbri Sunizmit ortodoks dhe zyrtar, i cili ishte dashakeq dhe përndjekës, besimi dhe supersticionet e Rufaizmit, çka tërhoqi vëmendjen e Misionarit në rajonin e Gjakovës.

Çmimi 1 000 Lekë
More
In Stock
16 libra të tjera në këtë kategori:
chat Përshtypjet (0)