• Ka mbaruar
Historia e Shqiperise, vol. 2-4
  • Historia e Shqiperise, vol. 2-4
  • Historia e Shqiperise, vol. 2-4
  • Historia e Shqiperise, vol. 2-4

Historia e Shqipërisë, vol. 2-4

Vëllimi parashtron historinë e Shqipërisë. Vepra është botuar para vitit 1990 dhe është interesante të shihet mënyra e interpretimit të ngjarjeve historike të popullit tonë nën vijën e partisë – shtet.

3 500 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Historia e Shqipërisë, vëllimi 2 – 4 (kopertinë e trashë)
Origjinali: Historia e Shqipërisë, vëllimi 2 – 4
Gjinia: Histori
Shtëpia botuese: Akademia e Shkencave të RPS të Shqipërisë, Instituti i Historisë
Viti: 1984
Fq. 1802
Pesha: 2.212 kg.

Mbi librin

Vëllimi parashtron historinë e Shqipërisë. Vepra është botuar para vitit 1990 dhe është interesante të shihet mënyra e interpretimit të ngjarjeve historike të popullit tonë nën vijën e partisë – shtet.

Vëllimi i dytë përfshin periudhën historike nga vitet 30 të shekullit të XIX – të deri në vitin 1912; vëllimi i tretë përfshin vitet 1912 – 1944; ndërsa vëllimi i katërt përfshin vitet 1944 – 1975.

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Shqipria më 1927, në shqip dhe frëngjisht

Ky botim është tepër i rrallë. Ai trajton një sërë fushash shoqërore që kanë të bëjnë me Shqipërinë e atyre viteve. Autori trajton çështjet ekonomike, historike, demografike, organizimin e prefekturave dhe shoqërore.

Çmimi 3 000 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Te tjere

Çeta e Profetëve, Pjetër Bogdani

Vepra e Pjetër Bogdanit zë një vend të veçantë midis veprave të autorëve tanë të shekujve XVI – XVII si nga shkalla e përpunimit gjuhësor, ashtu edhe nga përmbajtja e larmishme dhe nga karakteri kryesisht origjinal i saj.

Çmimi 2 500 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Te tjere

Monumentet, nr. 20, 1980

"Muret rrethuese të Butrintit në mesjetë shek. VIII - XV" nga Gjerak Karaiskaj."Elemente të rinj në Kalanë e Durrësit të shek. V – VI të erës sonë" nga Fatos Tartari."Arkitektura pasbizantine në Shqipëri (kishat me strukturë në formë kryqi me kupolë)" nga Aleksandër Meksi, Pirro Thomo."Ujësjellësi i vjetër i Kalasë së Gjirokastrës" nga Valter Shtylla.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Ka mbaruar
Përshtypjet (0)