100 shkencetaret qe ndryshuan boten, Jon Balchin
  • 100 shkencetaret qe ndryshuan boten, Jon Balchin

100 shkencetaret qe ndryshuan boten, Jon Balchin

1,10 Lekë

Libri "100 shkencëtarët që ndryshuan botën" na njeh me arritjet gjigante të tyre: me këta njerëz, të cilët jo rrallë janë përballur me mosbesimin e skajshëm të mjedisit ose, edhe më keq, janë dënuar në rrugën e tyre për të zgjeruar kufijtë e dijes njerëzore.

 

Security policy (edit with Customer reassurance module)

 

Delivery policy (edit with Customer reassurance module)

 

Return policy (edit with Customer reassurance module)

Titulli: 100 shkencëtarët që ndryshuan botën
Origjinali: Quantum Leaps, 100 scientists ëho changed the ëorld
Gjinia: Shkencë, histori
Autori: Jon Balchin
Shqipëroi: Latif Ajrullai
Shtëpia botuese: Albas
Viti: 2017
Fq. 208
Pesha: 0.716 kg.
ISBN: 978-9928-02-997-3

Mbi librin

"Kam parë më larg nga të tjerët, sepse kam qëndruar mbi supet e gjigantëve."

Isak Njuton

Libri "100 shkencëtarët që ndryshuan botën" na njeh me arritjet gjigante të tyre: me këta njerëz, të cilët jo rrallë janë përballur me mosbesimin e skajshëm të mjedisit ose, edhe më keq, janë dënuar në rrugën e tyre për të zgjeruar kufijtë e dijes njerëzore.

Në spektrin e gjerë të njohjeve shkencore, ky libër na çon nga kozmologjia e Kopernikut dhe e Galileit, nëpër labirintet mjekësore të Hipokratit dhe Galenit, te fushat e fizikës, biologjisë, kimisë dhe gjenetikës.

Kjo është historia e ideve që i kanë dhënë formën botës së sotme, dhe që do ta formatojnë atë edhe në të ardhmen.

Te tjere

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)