Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

Përshtypje(t): 0

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Përshtypje(t): 0

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.

Çmimi 1 050,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përshtypje(t): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000783

Botuesi: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001180

Botuesi: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij romani i propozon gruas së hijshme të porsanjohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme disa vite më parë, gjatë kohë së komunizmit: një udhëtim fundjavor në një qytet të Europës.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Në gjendje
Më të shiturat
  • Banner

Problemi i objektit ne antropologji, Mauro Geraci
  • Problemi i objektit ne antropologji, Mauro Geraci

Problemi i objektit ne antropologji, Mauro Geraci

Vlerësimi 

Në këtë libër prof. Mauro Geraci parashtron në mënyrë elokuente dhe bindëse përgjigjet që u janë dhënë pyetjeve gjatë historisë së studimeve antropologjike nga studiues që u përkasin shkollave të ndryshme të mendimit.

500,00 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Problemi i objektit në antropologji
Gjinia: Antropologji
Autori: Mauro Geraci
Shqipëroi: Gëzim Qëndro
Shtëpia botuese: Polis
Viti: 2012
Fq. 120
Pesha: 0.229 kg.
ISBN: 978-9928-4053-5-7

Mbi librin

Në këtë libër prof. Mauro Geraci parashtron në mënyrë elokuente dhe bindëse përgjigjet që u janë dhënë pyetjeve gjatë historisë së studimeve antropologjike nga studiues që u përkasin shkollave të ndryshme të mendimit.

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Përshtypjet

Write your review

Problemi i objektit ne antropologji, Mauro Geraci

Problemi i objektit ne antropologji, Mauro Geraci

Në këtë libër prof. Mauro Geraci parashtron në mënyrë elokuente dhe bindëse përgjigjet që u janë dhënë pyetjeve gjatë historisë së studimeve antropologjike nga studiues që u përkasin shkollave të ndryshme të mendimit.

Write your review
16 other products in the same category: