Kategoritë

Botuesit

Autorët

Ushqimet qe shpetojne jete, Michael Greger, Gene Stone Shihe të plotë

Ushqimet qe shpetojne jete, Michael Greger, Gene Stone

Libri "Ushqimet që shpëtojnë jetë" jep këshilla të vërtetuara shkencërisht për parandalimin e sëmundjeve më vdekjeprurëse, si: sëmundjet e zemrës, kancerin e gjirit, kancerin e prostatës, sëmundjet e lidhura me tensionin e lartë dhe diabetin.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$14.65

Me ulje çmimi!

-20%

$18.31

Titulli: Ushqimet që shpëtojnë jetë
Origjinali: How not to die
Gjinia: Mjekësi
Autori: Michael Greger, Gene Stone
Shqipëroi: Blerta Toçilla
Shtëpia botuese: Living
Viti: 2017
Fq. 464
Pesha: 0.613 kg.
ISBN: 978-9928-216-31-1

Mbi librin

Libri "Ushqimet që shpëtojnë jetë" jep këshilla të vërtetuara shkencërisht për parandalimin e sëmundjeve më vdekjeprurëse, si: sëmundjet e zemrës, kancerin e gjirit, kancerin e prostatës, sëmundjet e lidhura me tensionin e lartë dhe diabetin.

Ai gjithashtu paraqet përfitimet e jashtëzakonshme shëndetësore, që mund të arrihen me një regjim shumë të thjeshtë. Bazuar në studimet shkencore më të fundit, "Ushqimet që shpëtojnë jetë" ekzaminon në mënyrë të detajuar secilën nga sëmundjet më të përhapura të ditëve të sotme, duke iu kushtuar secilës prej tyre nga një kapitull të plotë, ku shpjegohet si dhe pse, nëse shtojmë konsumimin e disa ushqimeve dhe shmangim disa të tjera, mund të reduktojmë në minimum rrezikun e sëmundjes apo rikthimin e saj.

Duke e vënë theksin në historikun shëndetësor familjar, por pa përjashtuar nevojat individuale, dr. Michael Greger paraqet një regjim praktik që ju ndihmon të merrni vendimet e duhura për të pasur një jetë më të gjatë, por mbi të gjitha, më të shëndetshme.