Kategoritë

Botuesit

Autorët

Abraham Linkoln (ne anglisht dhe shqip) Shihe të plotë

Abraham Linkoln (ne anglisht dhe shqip)

Abraham Linkolni kishte një besim po aq të madh sa edhe shtati i tij. Që nga fëmijëria e tij në Kentaki dhe Indiana e deri tek puna e tij ligjore si avokat në Ilinois, dhe në fund në Uashington si President i Shteteve të Bashkuara, Abi e dinte që ai kurrë nuk ishte vetëm.

Info shtesë

SKU001912

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$1.69

Me ulje çmimi!

-20%

$2.11

libërNga (sasia)Ulja
Abraham Linkoln (ne anglisht dhe shqip)3 --$0.21

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Titulli: Abraham Linkoln (në anglisht dhe shqip)Origjinali: Abraham LincolnGjinia: Roman Autori: Sam WellmanShqipëroi: Andi LoshaShtëpia botuese: Vernon PublishingViti: 2010 Fq. 200Pesha: 0.12 kgISBN: 978-99943-55-72-3 Mbi librin Abraham Linkolni kishte një besim po aq të madh sa edhe shtati i tij. Që nga fëmijëria e tij në Kentaki dhe Indiana e deri tek puna e tij ligjore si avokat në Ilinois, dhe në fund në Uashington si President i Shteteve të Bashkuara, Abi e dinte që ai kurrë nuk ishte vetëm. Por kjo ishte para Luftës Civile, betejës më të përgjakshme që është luftuar ndonjëherë në Amerikë. Abi e dinte që skllavëria ishte e gabuar, por ndërsa gjithnjë e më shumë djem të rinj nga Veriu, ashtu edhe nga Jugu, humbnin jetët e tyre, çfarë mund të bënte ai? A e kishte braktisur Perëndia atë në ditët më të këqija të jetës së vet? Abraham Linkoln, "gjiganti i sjellshëm", ishte njeriu për kohërat e tij, njeriu për çdo kohë, por mbi të gjitha njeriu i Perëndisë.