Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

Përshtypje(t): 0

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 £
More
Në gjendje

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përshtypje(t): 1

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 4,31 £ Çmimi i zakonshëm 5,38 £
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Përshtypje(t): 0

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.

Çmimi 6,46 £ Çmimi i zakonshëm 8,08 £
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000783

Botuesi: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 4,31 £ Çmimi i zakonshëm 5,38 £
More
Në gjendje

Referenca: SKU000660

Botuesi: Onufri

Prilli i thyer, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Duke lexuar "Prillin e thyer" kuptohet lehtësisht përse dhe me çfarë force Ismail Kadare është pasionuar për tragjedinë dhe për dy përfaqësuesit më të shquar të saj, Shekspirin dhe Eskilin. "Miku, besa dhe gjakmarrja janë rrotat e mekanizmit të tragjedisë antike, dhe të futesh në mekanizmin e tyre është të shikosh mundësinë e tragjedisë."

Çmimi 4,31 £ Çmimi i zakonshëm 5,38 £
More
Në gjendje
Më të shiturat
  • Banner

  • Çmim i zbritur
Gjaku i dallendyshes, Zija Cela
  • Gjaku i dallendyshes, Zija Cela

Gjaku i dallendyshes, Zija Cela

SKU000430
Vlerësimi 
Titulli: Gjaku i dallëndyshesRomanAutori: Zija ÇelaShtëpia botuese: Koha DitoreVendi dhe viti:Prishtinë, 2005f. 162Pesha: 0.25 Kg.

Zbritja në sasi

Sasia Zbritje Ju kurseni
3 3,61 £ Deri në 10,83 £
4,58 £
3,67 £ Ruaj 20%
Sasia
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Përshkrimi
Titulli: Gjaku i dallëndyshesRomanAutori: Zija ÇelaShtëpia botuese: Koha DitoreVendi dhe viti:Prishtinë, 2005f. 162Pesha: 0.25 Kg.
Detajet e librit
Koha Ditore
SKU000430

Të dhënat

Autori
Zija Çela
Përshtypjet

Write your review

Gjaku i dallendyshes, Zija Cela

Gjaku i dallendyshes, Zija Cela

Titulli: Gjaku i dallëndyshesRomanAutori: Zija ÇelaShtëpia botuese: Koha DitoreVendi dhe viti:Prishtinë, 2005f. 162Pesha: 0.25 Kg.
Write your review