Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

Përshtypje(t): 0

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Përshtypje(t): 0

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.

Çmimi 945,00 Lekë Çmimi i rregullt 1 050,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përshtypje(t): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 630,00 Lekë Çmimi i rregullt 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000783

Botuesi: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 630,00 Lekë Çmimi i rregullt 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001180

Botuesi: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij romani i propozon gruas së hijshme të porsanjohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme disa vite më parë, gjatë kohë së komunizmit: një udhëtim fundjavor në një qytet të Europës.

Çmimi 720,00 Lekë Çmimi i rregullt 800,00 Lekë
More
Në gjendje
Më të shiturat
  • Banner

  • Çmim i zbritur
Perrallat e Krishtlindjeve, Maria Maneru
  • Perrallat e Krishtlindjeve, Maria Maneru

Perrallat e Krishtlindjeve, Maria Maneru

Vlerësimi 

Me mbërritjen e Krishtlindjeve që të gjithë mbushemi me ndjenja të mira: është koha e dashurisë, e bujarisë, e shpresës, dhe padyshim fryma e Krishtlindjeve është motori më i përshtatshëm që fëmijët të mësojnë vlerat universale, në një mënyrë sa më të natyrshme.

1 500,00 Lekë
1 350,00 Lekë Ruaj 10%
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Përrallat e Krishtlindjeve (kopertinë e trashë)
Origjinali: Feliz Navidad!
Gjinia: Përralla
Autori: María Mañeru
Shqipëroi: Erion Karabolli
Shtëpia botuese: B & B Gjonaj Books
Viti: 2018
Fq. 92
Pesha: 0.755 kg.
ISBN: 978-9951-642-10-1

Mbi librin

Me mbërritjen e Krishtlindjeve që të gjithë mbushemi me ndjenja të mira: është koha e dashurisë, e bujarisë, e shpresës, dhe padyshim fryma e Krishtlindjeve është motori më i përshtatshëm që fëmijët të mësojnë vlerat universale, në një mënyrë sa më të natyrshme.

Në këtë përmbledhje përrallash, personazhe të tilla si një zebër, e cila dëshiron të shndërrohet në një nga drerët e Babagjyshit apo disa piratë çapkënë, të cilët presin me padurim dhuratat e tyre të Krishtlindjeve, do t’i ndihmojnë vogëlushët që të kuptojnë çka është njëmend e rëndësishme dhe çka nuk është e tillë, po ashtu që bujaria, miqësia, respekti dhe mirënjohja do t’i bëjnë që çdo ditë të vitit ta jetojnë njësoj sikur të ishte kjo kohë kaq e veçantë.

Dhe si përmbyllje, disa aktivitete argëtuese, me qëllim që vogëlushët të kënaqen duke luajtur: një maskë Babagjyshi, zbukurimi i drerit Rudolf, kartolina të ngjyrosshme, të cilat mund të përdoren për urime personale, një engjëllush prej letre që tregon mbërritjen e Krishtlindjeve, një bredh i ndërtuar me fotografi që kujtojnë çastet më të bukura të vitit dhe disa receta të shijshme gatimi për Krishtlindje, me të cilat mund të befasosh familjen dhe miqtë.

Detajet e librit
Te tjere
Përshtypjet

Write your review

Perrallat e Krishtlindjeve, Maria Maneru

Perrallat e Krishtlindjeve, Maria Maneru

Me mbërritjen e Krishtlindjeve që të gjithë mbushemi me ndjenja të mira: është koha e dashurisë, e bujarisë, e shpresës, dhe padyshim fryma e Krishtlindjeve është motori më i përshtatshëm që fëmijët të mësojnë vlerat universale, në një mënyrë sa më të natyrshme.

Write your review
16 other products in the same category: