Kategoritë

Botuesit

Autorët

Olivia dhe princeshat perrallore, Ian Falconer Shihe të plotë

Olivia dhe princeshat perrallore, Ian Falconer

Ejani, ejani të festojmë të gjithë për këtë debutim të jashtëzakonshëm të Ian Falconer – it dhe derrkuckës së tij të paharrueshme.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$4.50

Me ulje çmimi!

-20%

$5.63

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Jeronim Stilton, Kater miushe ne Xhunglen e Zeze

  Jeronim...


  Ju merren mendtë nga lartësia? Keni frikë nga...

 • Jeronim Stilton, Misteri i thesarit te zhdukur

  Jeronim...


  Një anije e mbytur, një thesar, një ishull! Ah,...

 • Jeronim Stilton, Misteri i Piramides se Djathit, vol. 19

  Jeronim...


  Po nisem për në Egjipt, ku do t'i bie përmes...

Titulli: Olivia dhe princeshat përrallore
Origjinali: Olivia and the fairy princesses
Gjinia: Libër me ilustrime
Autori: Ian Falconer
Shqipëroi: Aida Baro
Shtëpia botuese: Pegi
Viti: 2016
Fq. 40
Pesha: 0.214 kg.
ISBN: 978-9928-228-31-4

Komente mbi librin

“Çdo gjyshe do ta njohë dhe do ta dojë Olivian dhe dëshirat e saj teatrore!”

Dame Joan Sutherland

Ejani, ejani të festojmë të gjithë për këtë debutim të jashtëzakonshëm të Ian Falconer – it dhe derrkuckës së tij të paharrueshme.”

Publishers Weekly

“Më së fundi, një derrkuce me vetëbesim!”

Gloria Steinem

Mbi autorin

Ian Falconer është piktor dhe ilustrues. Ilustrimet e tij kanë zbukuruar shumë kapakë të revistës “The New Yorker”. Ai ka konceptuar dhe skicuar skenografinë dhe kostumet për New York City Ballet, San Francisco Opera dhe Royal Opera House, Covent Garden etj.

“Olivia” ishte libri i tij i parë për fëmijë, pas të cilit, për këtë derrkuce të mrekullueshme, vijoi një seri librash të shumëshitur në mbarë botën. Ian Falconer jeton në Nju Jork.