Kategoritë

Botuesit

Autorët

Kryezoti i Unazave, Dy kullat, Libri i dyte, J.R.R. Tolkien Shihe të plotë

Kryezoti i Unazave, Dy kullat, Libri i dyte, J.R.R. Tolkien

Në këtë libër tregohet tmerri i pjesëtarëve të Besëlidhjes së Unazës nga ardhja e Errësirës së Madhe dhe shpërthimi i Luftës së Unazës, e cila trajtohet më gjerësisht në vëllimin e tretë dhe të fundit, të titulluar "Kthimi i Mbretit".

Info shtesë

SKU000057

Disponueshëria: Në gjendje

$12.17

Me ulje çmimi!

-20%

$15.21

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Titulli: Kryezoti i Unazave, Dy kullat, Libri i dytë
Origjinali: The Lord of the Rings, The Two Towers
Gjinia: Roman
Autori: J. R. R. Tolkien
Shqipëroi: Artan Miraka
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2004
Fq. 422
Pesha: 0.521 kg.
ISBN: 978-99943-33-11-9

Mbi librin

Në këtë libër tregohet tmerri i pjesëtarëve të Besëlidhjes së Unazës nga ardhja e Errësirës së Madhe dhe shpërthimi i Luftës së Unazës, e cila trajtohet më gjerësisht në vëllimin e tretë dhe të fundit, të titulluar "Kthimi i Mbretit".