Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

Përshtypje(t): 0

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përshtypje(t): 1

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 560,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Përshtypje(t): 0

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.

Çmimi 840,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 050,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000783

Botuesi: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 560,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000660

Botuesi: Onufri

Prilli i thyer, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Duke lexuar "Prillin e thyer" kuptohet lehtësisht përse dhe me çfarë force Ismail Kadare është pasionuar për tragjedinë dhe për dy përfaqësuesit më të shquar të saj, Shekspirin dhe Eskilin. "Miku, besa dhe gjakmarrja janë rrotat e mekanizmit të tragjedisë antike, dhe të futesh në mekanizmin e tyre është të shikosh mundësinë e tragjedisë."

Çmimi 560,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 700,00 Lekë
More
Në gjendje
Më të shiturat
  • Banner

  • Çmim i zbritur

Receta gatimi, Irma Shagla

Vlerësimi 

• Mbi 300 receta gatimi të larmishme për një tryezë të pasur.
• Receta të zgjedhura nga gatimi shqiptar dhe ai botëror.
• Receta me pak ose aspak yndyrë.

490,00 Lekë
392,00 Lekë Ruaj 20%
Sasia
Ne gjendje

Përshkrimi

Titulli: Receta gatimi nga e gjithë bota, 333 + 1
Origjinali: Receta gatimi nga e gjithë bota, 333 + 1
Gjinia: Kuzhinë
Autori: Irma Shagla
Shtëpia botuese: EDFA
Viti: 2008
Fq. 280
Pesha: 0.283 kg
ISBN: 978-99927-74-56-8

Mbi librin

Për amvisat që duan të gatuajnë shpejt dhe shijshëm, ky libër ofron:
• Mbi 300 receta gatimi të larmishme për një tryezë të pasur.
• Receta të zgjedhura nga gatimi shqiptar dhe ai botëror.
• Receta me pak ose aspak yndyrë.
• Receta jo vetëm të shijshme, por edhe praktike.
• Receta të shpejta në gatim dhe të shpjeguara mirë, por edhe për këdo që dëshiron të mësojë së gatuari apo që ka pasion artin e të gatuarit, ky libër do të ishte një mik mjaft i mirë.

Detajet e librit
EDFA Botime
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Përshtypjet

Write your review

Receta gatimi, Irma Shagla

Receta gatimi, Irma Shagla

• Mbi 300 receta gatimi të larmishme për një tryezë të pasur.
• Receta të zgjedhura nga gatimi shqiptar dhe ai botëror.
• Receta me pak ose aspak yndyrë.

Write your review
Ndoshta mund të pëlqejë edhe
16 other products in the same category: