Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

Përshtypje(t): 0

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përshtypje(t): 1

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 560,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Përshtypje(t): 0

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.

Çmimi 840,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 050,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000783

Botuesi: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 560,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000660

Botuesi: Onufri

Prilli i thyer, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Duke lexuar "Prillin e thyer" kuptohet lehtësisht përse dhe me çfarë force Ismail Kadare është pasionuar për tragjedinë dhe për dy përfaqësuesit më të shquar të saj, Shekspirin dhe Eskilin. "Miku, besa dhe gjakmarrja janë rrotat e mekanizmit të tragjedisë antike, dhe të futesh në mekanizmin e tyre është të shikosh mundësinë e tragjedisë."

Çmimi 560,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 700,00 Lekë
More
Në gjendje
Më të shiturat
  • Banner

  • Çmim i zbritur

Mire se erdhet ne kuzhinen time, Benedetta Parodi

2671
Vlerësimi 

Do të kalojmë pra një vit të tërë në shoqërinë e Benedetës dhe do të përgatisim së bashku me të gatime për ditë të zakonshme a për ngjarje të rëndësishme sipas recetave të saj, duke pasur kujdes të përdorim sa të jetë e mundur më shumë prodhime të stinës, të shijshme dhe ekonomike!

1 000,00 Lekë
800,00 Lekë Ruaj 20%
Sasia
Ne gjendje

Përshkrimi

Titulli: Mirë se erdhët në kuzhinën time
Origjinali: Benvenuti nella mia cucina
Gjinia: Kuzhinë
Autori: Benedetta Parodi
Shqipëroi: Dojna Nasi
Shtëpia botuese: Dituria
Viti: 2012
Fq. 248
Pesha: 0.351 kg
ISBN: 978-9928-103-17-8

Mbi librin

Libri i parë i recetave i Benedetta Parodi, "Gatuaj e Shijo", pati një sukses të paparë sepse u dha të gjithëve mundësinë të gatuajnë për të tjerët dhe për vete, gatime të shkëlqyera, të shëndetshme, të shpejta e shumë të lehta për t'u përgatitur.

Por ky sukses editorial zbuloi edhe një dukuri befasuese: shumë lexues të Benedetës rrëfejnë se jo vetëm e kanë shfletuar atë si libër recetash, herë pas here kur kanë pasur nevojë, por e kanë lexuar nga fillimi në fund, sikur të ishte roman.

Pra, qenë vetë lexuesit që i sugjeruan dhe i kërkuan autores, t'i shtonte librit të saj, veç recetave të reja të shumëpritura, edhe tregimet spontane të veprimeve dhe përvojës së vet në kuzhinë, mendime, kujtime, ngjarje të thjeshta, emocionet dhe shqetësimet familjare të jetës së saj të përditshme.

Jeta e një gruaje që punon, që ka burrë e fëmijë, tek e cila gjejnë vetveten me lehtësi të gjithë njerëzit që e ndjekin me entuziazëm prej vitesh. Do të kalojmë pra një vit të tërë në shoqërinë e Benedetës dhe do të përgatisim së bashku me të gatime për ditë të zakonshme a për ngjarje të rëndësishme sipas recetave të saj, duke pasur kujdes të përdorim sa të jetë e mundur më shumë prodhime të stinës, të shijshme dhe ekonomike!

Për një vit të tërë Benedetta Parodi ka shënuar në bllokun e saj jo vetëm qindra receta të reja, të shijshme e të lehta për t'u përgatitur, por edhe shumë mendime, përvoja dhe ngjarje nga jeta e saj e përditshme e familjare.

Mirë se erdhët në kuzhinën time i jep mundësinë lexuesit të kalojë 12 muaj me autoren duke provuar kënaqësinë e shijes sipas stinëve e duke zgjedhur, falë këshillave të saj, gatimet më të përshtatshme për çdo stinë të vitit:

• Nxitëse dhe gjallëruese në pranverë
• Të lehta e freskuese në verë
• Oreksndjellëse e të shijshme në vjeshtë
• Plot kalori dhe energjike në dimër
225 receta krejtësisht të reja e me rezultat të sigurtë të ndara sipas muajve.

Mbi autoren

Benedetta Parodi, lindur në Alesandria, diplomuar për Letërsi bashkëkohore në Universitetin Katolik të Milanos është gazetare profesioniste. Për vite me radhë ka përgatitur faqen e spektakleve në Italia 1, Studio aperto, dhe ka drejtuar emisionin e lajmeve. Mjeshtre e apasionuar e kuzhinës, prej 2008 është ideuese, autore dhe drejtuese e rubrikës shumë të njohur Cotto e Mangiato që transmetohet çdo ditë ne edicionin e orës 12.25.

Rubrika përgatitet drejtpërdrejt në kuzhinën e shtëpisë se Benedetës. E martuar me gazetarin sportiv Faboi Karesa dhe nënë e lumtur e tre fëmijëve, ajo na e tregon kështu përvojën e saj:
"Ta shndërrosh pasionin tënd në punë është një privilegj që vërtet mund ta gëzojnë shumë pak njerëz. Prandaj, kur m'u paraqit rasti për të ideuar emisionin "Gatuaj e shijo" nuk pata mëdyshje: braktisa lajmet mbas plot 8 vjetësh dhe iu përvesha kuzhinës së shtëpisë sime, pa përfillur rrëmujën e lumtur nga shoqëria e vajzave të mia, të cilat shpesh e me shumë dëshirë futen nën tryezë e bëjnë shakara me mua. Zgjedhje e guximshme? Ndoshta. Por besomëni, kurrë nuk kam qenë kaq e lumtur!"

Pas suksesit të madh të librit të parë, Gatuaj e shijo, që përmbledh recetat e rubrikës së saj televizive, Benedeta iu kushtua edhe veprimtarisë botuese, e cila është bërë tashmë për të vërtet profesion i dytë.

Detajet e librit
Dituria
2671
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Përshtypjet

Write your review

Mire se erdhet ne kuzhinen time, Benedetta Parodi

Mire se erdhet ne kuzhinen time, Benedetta Parodi

Do të kalojmë pra një vit të tërë në shoqërinë e Benedetës dhe do të përgatisim së bashku me të gatime për ditë të zakonshme a për ngjarje të rëndësishme sipas recetave të saj, duke pasur kujdes të përdorim sa të jetë e mundur më shumë prodhime të stinës, të shijshme dhe ekonomike!

Write your review
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: SKU001716

Botuesi: EDFA Botime

1000 receta gatimi, Evgjeni Harizi

Përshtypje(t): 0

Gjatë këtyre viteve ka përgatitur disa botime midis tyre "Si te gatuajmë"; bashkëautore e librit "Arti i kuzhinës dhe Teknollogjia e Përgatitjes së gjellëve për kuzhinierët" dhe gjithashtu ka përgatitur tekste mësimore për Shkollën e Mesme Teknologjike, Dega e Ushqimit Social.

Çmimi 800,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 000,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU002017

Botuesi: Pegi

Si te kurohemi me ushqime, Ciro Vestita

Përshtypje(t): 0

Ciro Vestita është diplomuar në Fakultetin e Mjekësisë në Piza në vitin 1976 dhe është specializuar në pediatri me temë diplome "Obeziteti infantil". Aktualisht punon si dietolog dhe filoterapist në Piza, Firence dhe Romë. Është përgjegjës i Klinikës së Fitoterapisë pranë Asli të Pizës.

Çmimi 280,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 350,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: 2168

Botuesi: Toena

Kuzhine mesdhetare, Katerina Gremo

Përshtypje(t): 0

Dieta mesdhetare është mënyra e të ushqyerit e popujve të Mesdheut. Ajo bazohet në përgatitjen e gatimeve të shijshme mesdhetare, duke përdorur lëndët e para që prodhohen në këto vende. Emërtimi dietë mesdhetare është bëtë sinonim i jetëgjatësisë dhe mbrojtjes së organizmit nga sëmundjet e zemrës, diabetit etj.

Çmimi 1 440,00 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 800,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok
16 other products in the same category: