Kategoritë

Botuesit

Autorët

Si te kurohemi me ushqime, Ciro Vestita Shihe të plotë

Si te kurohemi me ushqime, Ciro Vestita

Ciro Vestita është diplomuar në Fakultetin e Mjekësisë në Piza në vitin 1976 dhe është specializuar në pediatri me temë diplome "Obeziteti infantil". Aktualisht punon si dietolog dhe filoterapist në Piza, Firence dhe Romë. Është përgjegjës i Klinikës së Fitoterapisë pranë Asli të Pizës.

Info shtesë

SKU002017

Disponueshëria: Ne gjendje

$3.94

Me ulje çmimi!

-20%

$4.93

Titulli: Si të kurohemi me ushqime, këshillat e një dietologu për të shpëtuar shëndetin tuaj
Origjinali: I cibi che curano
Gjinia: Kuzhinë, mjekësi
Autori: Ciro Vestita
Shqipëroi: Enkela Dalipi
Shtëpia botuese: Pegi
Viti: 2006
Fq. 168
Pesha: 0.197 kg
ISBN: 978-99943-40-01-8

Mbi autorin

Ciro Vestita është diplomuar në Fakultetin e Mjekësisë në Piza në vitin 1976 dhe është specializuar në pediatri me temë diplome "Obeziteti infantil". Aktualisht punon si dietolog dhe filoterapist në Piza, Firence dhe Romë. Është përgjegjës i Klinikës së Fitoterapisë pranë Asli të Pizës.

Mban leksione mbi fitoterapinë dhe ushqyerjen pranë Universitetit të Pizës. Ka bashkëpunuar me kanalin Rai Uno për emisionet "Linja e Gjelbër" dhe "Prova e kuzhinierit" me Antonella Clericin dhe Giuseppe Bigazzin. Për Rai Eri ka botuar "Bimët që na shërojnë" (2003) si dhe librin "Farmacia dhe ndarja e ushqimeve" (dy vëllime) në bashkëpunim me Giuseppe Bigazzin.