• Banner

  • Çmim i zbritur
Mesazhi i Bibles, Florenc Mene
  • Mesazhi i Bibles, Florenc Mene

Mesazhi i Bibles, Florenc Mene

800 Lekë
680 Lekë Ruaj 15%
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Mesazhi i Biblës, tematika dhe trajtesa teologjike
Gjinia: Botime fetare
Autori: Florenc Mene
Shtëpia botuese: Streha
Viti: 2016
Fq. 402
Pesha: 0.473 kg.
ISBN: 978-9928-4289-9-8

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
9 libra të tjera në këtë kategori:

Bibla

(0)

Bibla me shqipërimin e Dom Simon Filipajt. Bibla nuk është vetëm libri i shenjtë i të krishterëve por edhe libri me të cilin ka lindur gjuha shqipe e shkruar, gjuha që na ndihmon ne te ndjejmë dhe të shprehim ndjenja; pa të cilën ne të gjithë do të ishim një karkasë bosh.

Çmimi 1 275 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 500 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Albas

Një histori e Zotit, Karen Armstrong

(0)

Një histori e Zotit nga Karen Armstrong-u, një figurë e padiskutueshme në studimin e religjioneve, kryesisht në religjionin e krahasuar, shqyrton imazhet e njohura të Zotit, siç paraqiten në Bibël (Dhiatën e Vjetër dhe Dhiatën e Re) dhe në Kuran. Si e kanë formuar dhe si e kanë ndryshuar tri religjionet mbizotëruese monoteiste – Judaizmi, Krishterimi dhe...

Çmimi 1 700 Lekë Çmimi i zakonshëm 2 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Dy lindje dhe dy perëndime

Në brendësi të Kuranit, Gerdi Demneri

(0)

Obligimi fetar dhe atdhetar i çdo muslimani është të përpiqet, me mjetet në dispozicion, që të bëjë rezistencë dhe të kundërshtojë ata pushtetarë që ndjekin rrugën e Faraonit në përdorimin e pushtetit politik, ekonomisë, policisë dhe medias për të shfrytëzuar, nënshtruar dhe poshtëruar njerëzit.

Çmimi 680 Lekë Çmimi i zakonshëm 800 Lekë
More
Në gjendje
chat Përshtypjet (0)