Libra edukativë

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Me quajne Ismail Qemali, Luan Rama, Sulid Kasemi Shfaq të madhe

Me quajne Ismail Qemali, Luan Rama, Sulid Kasemi

Produkt i ri

.... Kjo Shqipëri, kur i kërcënohej rreziku Europës nga pushtimet e Turqisë, ndënë kryetrimin e pavdekur të saj, Skënderbejnë, u bë porta e hekurtë kundra sulmeve më të tërbuara të sulltanëve më t'egër që ka pas Turqia.

Më shumë detaje

Në gjendje

$6.20

-20%

$7.75

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Më quajnë Ismail Qemali
Gjinia: Libër edukativ
Autori: Luan Rama, Sulid Kasemi
Shtëpia botuese: Albas
Viti: 2016
Fq. 64
Pesha: 0.167 kg.
ISBN: 978-9928-02-809-9

Fragment nga fjalimi i Ismail Qemalit më 28 nëntor 1912

.... Kjo Shqipëri, kur i kërcënohej rreziku Europës nga pushtimet e Turqisë, ndënë kryetrimin e pavdekur të saj, Skënderbejnë, u bë porta e hekurtë kundra sulmeve më të tërbuara të sulltanëve më t'egër që ka pas Turqia.

Mirëpo, desh Zoti, që me punën, me trimërinë dhe guximin e pashoq të shqiptarëvet, sot e tutje të marrin fund mjerimet dhe vuajtjet e Atdheut t'onë, sepse, këtu e kështu, jemi të lirë, të pavarur dhe mëvehte, prandaj: qeshni e gëzoni!...

Reviews

Write a review

Me quajne Ismail Qemali, Luan Rama, Sulid Kasemi

Me quajne Ismail Qemali, Luan Rama, Sulid Kasemi

.... Kjo Shqipëri, kur i kërcënohej rreziku Europës nga pushtimet e Turqisë, ndënë kryetrimin e pavdekur të saj, Skënderbejnë, u bë porta e hekurtë kundra sulmeve më të tërbuara të sulltanëve më t'egër që ka pas Turqia.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)