Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

Përshtypje(t): 0

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.

Çmimi 1 050,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000783

Botuesi: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001180

Botuesi: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij romani i propozon gruas së hijshme të porsanjohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme disa vite më parë, gjatë kohë së komunizmit: një udhëtim fundjavor në një qytet të Europës.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Në gjendje
Më të shiturat
  • Banner

Ndermjetesi, John Grisham
  • Ndermjetesi, John Grisham
  • Ndermjetesi, John Grisham

SKU000413
Vlerësimi 

Në orët e tij të fundit në Zyrën Presidenciale, Presidenti që së shpejti do të largohet nga detyra, firmos një amnisti të diskutueshme nga ato "të minutës së fundit" për Xhoel Bekmanin, një ndërmjetës qeveritar famëkeq i Uashingtonit që gjashtë vitet e fundit i ka kaluar në një burg federal.

850,00 Lekë
Sasia
Ne gjendje

Përshkrimi

Titulli: Ndërmjetësi
Origjinali: The broker
Gjinia: Roman
Autori: John Grisham
Përktheu: Etleva Hoxha Çepele
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2007
Fq. 368
Pesha: 0.381 kg.
ISBN: 978-99943-0-014-9

Mbi librin

Në orët e tij të fundit në Zyrën Presidenciale, Presidenti që së shpejti do të largohet nga detyra, firmos një amnisti të diskutueshme nga ato "të minutës së fundit" për Xhoel Bekmanin, një ndërmjetës qeveritar famëkeq i Uashingtonit që gjashtë vitet e fundit i ka kaluar në një burg federal.

Presidenti e ka lëshuar këtë amnisti vetëm pasi ka pasur shumë presion nga CIA. Me sa duket Bekmani në ditët e tij më të mira si ndërmjetës, mund të ketë marrë vesh sekrete që komprometojnë sistemin më të ndërlikuar në botë të mbikëqyrjes satelitore. Pyetja për të cilën CIA pret përgjigje është: Kush do ta vrasë?

Detajet e librit
SKU000413
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Përshtypjet

Write your review

Write your review
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: SKU000070

Botuesi: Botimet Dudaj

Klienti, John Grisham

Marku gjendet i mbërthyer në mes të një sistemi ligjor të çmendur dhe një vrasësi mafioz, që vepron i dëshpëruar për të mbuluar krimin e tij. E vetmja aleate e tij është një grua e quajtur Regi Lov që kishte vetëm katër vjet punë si avokate.

Çmimi 720,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000071

Kohe per te vrare, John Grisham

Jeta e një vogëlusheje 10-vjeçare, shkatë-rrohet një herë e përgjithmonë nga dy të rinj të dehur e të paskrupull. Shumica e popullsisë së bardhë tmerrohet nga ky krim çnjerëzor.

Çmimi 900,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: SKU000072

Me ne fund gjykates, John Grisham

Një provincë e vogël me zemër të ndjeshme nën trysninë e padrejtësisë, gjen mbështetje te pasioni dhe profesionalizmi i një gazetari të ri. Por a do të jetë pena e tij ajo që do të zgjidhë gjithçka? Mos duhet të jesh pak i krisur për të përmbysur gurët e këtij realiteti të çmendur?

Çmimi 850,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001132

Apelimi, John Grisham

Në Misisipi, në një sallë gjyqi të mbushur plot e përplot, juria merr një vendim tronditës kundër një kompanie kimike, që akuzohet për derdhjen e mbeturinave toksike në rrjetin e furnizimit me ujë të një qyteti të vogël, çka shkakton përqendrimin kanceroz më të madh në histori.

Çmimi 899,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: 2171

Dhoma e gazit, John Grisham

Njësia e sigurisë së lartë, burgu shtetëror i Misisipit: Sem Kejholli, një ish – anëtar i Ku Klus Klanit dhe racist i pandreqshëm, është dënuar me vdekje për një bombardim fatal në vitin 1976. Kejhollit nuk i ka mbetur më asnjë mundësi, përveç njërës: një avokat i ri dhe liberal nga Çikagoja që rastis të jetë nipi i tij.

Çmimi 1 200,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok
16 other products in the same category:

Reference: SKU000233

Brand: Cabej

Kufoma, Fatos Kongoli

Review(s): 0

Realitet që i ngjan makthit dhe makthe të pranishme po aq sa realiteti, në këtë atmosferë e çon ekzistencën personazhi i Kufomës.

Price ALL650.00
More
In Stock

Reference: SKU001344

Brand: Te tjere

Shpirt i trazuar gruaje, Sokrat Habilaj

Title: Shpirt i trazuar gruaje Original: Shpirt i trazuar gruajeAuthor: Sokrat Habilaj Category: NovelPublisher: Naimi Year: 2010 Pgs. 626 Weight: 0.60 Kg. ISBN: 978-99956-859- 8-0

Price ALL800.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU000831

Brand: Dituria

Harry Potter dhe dhoma e te fshehtave, J.K. Rowling

Title: Harry Potter dhe Dhoma e të Fshehtave, vëllimi i dytëOriginal: Harry Potter and the Chamber of SecretsCategory: NovelAuthor: J. K. RowlingAlbanian translator: Amik KasoruhoPublisher: DituriaYear: 2002Pgs. 276Weight: 0.351 kgISBN: 978-99927-47-83-8

Price ALL700.00
More
In Stock

Reference: SKU000017

Brand: Toena

Te porta e Shën Pjetrit, Fatos Kongoli

Dy histori dashurie të ndërprera verbërisht. Kufoma e braktisur e një të riu. Një inspektor i ndjekjes së krimeve në kërkim të vrasësve. I ndërtuar si ndërthurrje e këtyre linjave, me personazhe të mjediseve nga më të ndryshmet, kryeqytetase dhe periferike, intekeltuale apo mafioze.  

Price ALL600.00
More
In Stock

Reference: SKU000607

Brand: Skanderbeg Books

Femija i peste, Doris Lessing

Title: Fëmija i pestëOriginal: Fifth ChildCategory: NovelAuthor: Doris LessingAlbanian translator: Etleva Kondakciu – PushiPublisher: Skanderbeg BooksYear: 2007Pgs. 150Weight: 0.18 kg.ISBN: 978-99943-512-5-1  

Price ALL600.00
More
In Stock

Reference: SKU000727

Brand: Onufri

Vajza e portokalleve, Jostein Gaarder

Title: Vajza e portokalleveOriginal: AppelsinpikenCategory: NovelAuthor: Jostein GaarderAlbanian translator: Ermir PulahaPublisher: OnufriYear: 2005Pgs. 160Weight: 0.25 kgISBN: 978-99943-32-25-2  

Price ALL500.00
More
In Stock

Reference: SKU001247

Brand: Kokona

Ana Karenina , vellimi i pare, L.Tolstoj

Për shumë studiues, ky konsiderohet romani më i mirë në botë. Ana Karenina ofron një panoramë të stërmadhe të jetës së kohës në Rusi dhe të njerëzimit në përgjithësi. Në të, Tolstoi përdor njohuritë e tij intensive për të krijuar disa nga personazhet më mbresëlënëse të krijuara ndonjëherë nga letërsia.

Price ALL700.00
More
In stock