Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Përshtypje(t): 0

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.

Çmimi 1 050,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000783

Botuesi: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje

Referenca: SKU001180

Botuesi: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij romani i propozon gruas së hijshme të porsanjohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme disa vite më parë, gjatë kohë së komunizmit: një udhëtim fundjavor në një qytet të Europës.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Në gjendje
Më të shiturat
Djallit i pelqen e embel, Lauren Weisberger
  • Djallit i pelqen e embel, Lauren Weisberger

SKU001364
Vlerësimi 

Bet Robinson, një njëzeteshtatëvjeçare nga Nju-Jorku, ish-nëpunëse banke që ëndërron të gjejë princin e kaltër, nuk arrin ta besojë kur merret në punë nga agjencia më e famshme e marrëdhënieve publike në Manhatan, me detyrën që të organizojë festat më të jashtëzakonshme.

899,00 Lekë
Sasia
Ne gjendje

• Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)
Përshkrimi

Titulli: Djallit i pëlqen e ëmbël
Origjinali: Everyone Worth Knowing
Gjinia: Roman
Autore: Lauren Weisberger
Shqipëroi: Enkeleida Ferrollari
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2008
Fq. 478
Pesha: 0.395 kg.
ISBN: 978-99943-0-066-2

Mbi librin

Bet Robinson, një njëzeteshtatëvjeçare nga Nju-Jorku, ish-nëpunëse banke që ëndërron të gjejë princin e kaltër, nuk arrin ta besojë kur merret në punë nga agjencia më e famshme e marrëdhënieve publike në Manhatan, me detyrën që të organizojë festat më të jashtëzakonshme.

Pasi lë mënjanë kostumet dhe këpucët e sheshta, në ekuilibër të plotë mbi një palë taka, shumë shpejt Beti bëhet një nga më të mirat në fushën e vet, e vëmendshme ndaj çdo detaji dhe e aftë të plotësojë çdo lloj teke. Por një mëngjes, pas një feste, e gjen veten në shtratin e donzhuanit më të kërkuar të qytetit, Filip Ueston. Mban veshur vetëm një palë të mbathura Dolce&Gabbana dhe kupton që është në telashe të mëdha.

Nuk mban mend asgjë nga nata e mëparshme, por për një gjë është e sigurt: nuk mund të ketë shkuar me një tip si ai. Mjaftojnë shumë pak orë që emri i saj të përfundojë në kopertinat e gazetave e revistave më të njohura të thashethemeve që shkruajnë me gërma të mëdha: "Ja gruaja që i zuri vendin Gwyneth Paltrow-t".

Për agjencinë ku punon është një triumf i vërtetë, reklama që përfitojnë është e jashtëzakonshme. Por për Betin është ferri vetë dhe djalli kësaj here është Filip Ueston, që nuk e lë të qetë për asnjë çast, duke pretenduar që ajo t'i plotësojë çdo dëshirë. Dhe Beti nuk thotë dot jo. Karriera është shumë e rëndësishme, por jeta e saj personale po merr të tatëpjetën.

Detajet e librit
SKU001364
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Përshtypjet

No customer reviews for the moment.

Write your review

Write your review
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: SKU000966

Botuesi: Dituria

E fiksuar pas dyqaneve, Sophie Kinsella

Beki është një gazetare që jep këshilla për kursime dhe investime të sigurta në një gazetë të njohur londineze. Është e këndshme, plot fantazi dhe e vendosur. Por ka një pasion të shfrenuar: dyqanet!

Çmimi 800,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2385

Botuesi: Dituria

E fiksuara pas dyqaneve ve kurore, Sophie Kinsella

Për Beki Blumvudin duket se më në fund gjërat po ecin siç duhet: pas shumë peripecish ekonomiko – sentimentale gjen punën që kishte ëndërruar, konsulente shitjesh, dhe jeton e lumtur pa shqetësime në një apartament të mrekullueshëm në Manhatan së bashku me të dashurin, Lukun, i cili i ka propozuar për martesë.

Çmimi 1 000,00 Lekë
More
In Stock
16 other products in the same category:

Reference: SKU001171

Brand: Elta BS

7 zakonet e njerezve te suksesshem, Stephen R. Covery

Review(s): 0

Title: 7 zakonet e njerëzve të suksesshëmOriginal: Seven Habits of Highly Effective PeopleCategory: BusinessAuthor: Stephen R. CoveryAlbanian translator: Xhadi GjanaPublisher: Elta BSYear: 2007Pgs. 424Weight: 0.501 kgISBN: 978-9951-8688-2-2

Price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU000018

Brand: Toena

Dragoi i Fildishte, Fatos Kongoli

Title: Dragoi i fildishtëOriginal: Dragoi i fildishtëCategory: NovelAuthor: Fatos KongoliPublisher: ToenaYear: 2009Pgs. 330Weight: 0.36 kgISBN: 978-99943-1-073-9  

Price ALL600.00
More
In Stock

Reference: SKU000726

Brand: Onufri

Jeta eshte e shkurter, Jostein Gaarder

Title: Jeta është e shkurtër (hard cover)Original: Vita BrevisCategory: NovelAuthor: Jostein GaarderAlbanian translator: Afrim KoçiPublisher: OnufriYear: 2004Pgs. 176Weight: 0.33 kgISBN: 978-99943-32-10-4  

Price ALL700.00
More

Reference: SKU001248

Brand: Kokona

Ana Karenina, vëllimi i dytë, L.Tolstoj

Për shumë studiues, ky konsiderohet romani më i mirë në botë. Ana Karenina ofron një panoramë të stërmadhe të jetës së kohës në Rusi dhe të njerëzimit në përgjithësi. Në të, Tolstoi përdor njohuritë e tij intensive për të krijuar disa nga personazhet më mbresëlënëse të krijuara ndonjëherë nga letërsia.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU000477

Brand: OMSCA-1

Byg Zhargal, Viktor Hygo

Title: Byg ZhargalCategory: NovelAuthor: Viktor HygoAlbanian translator: Sokrat GjerasiPublisher: OmscaYear: 2000Pgs. 192Weight: 0.15 kg  

Price ALL400.00
More

Reference: SKU001152

Brand: Bota Shqiptare

Iluminatet, Henry Makow

Title: IluminatëtCategory: NovelAuthor: Henry MakowAlbanian translator: Andi LamkoPublisher: Bota ShqiptareYear: 2010Pgs. 512Weight: 0.58 kgISBN: 978-99956-11-94-1  

Price ALL1,000.00
More