• Banner

Charlotte, Henrik S. G.
  • Charlotte, Henrik S. G.

Charlotte, Henrik S. G.

SKU001336

Nuk do mundja kurrë të them se Charlotte pati hyrë në jetën time. Kjo gjë nuk mund të bëhej e mundur. Tek unë hyhej lehtësisht, dera e dhomës sime pothuaj nuk kyçej ndonjëherë. Shumë rrallë mund të ndodhte. Çdokush kish hyrë me lehtësinë më të madhe. E gjithë kjo lehtësi nuk do mund të nënkuptonte hyrje në jetën e dikujt.

700 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Charlotte
Origjinali: Charlotte
Gjinia: Roman
Autori: Henrik S. G.
Shtëpia botuese: Ideart
Viti: 2010
Fq. 144
Pesha: 0.197 kg.
ISBN: 978-99956-29-58-8

Fragmente nga libri

Nuk do mundja kurrë të them se Charlotte pati hyrë në jetën time. Kjo gjë nuk mund të bëhej e mundur. Tek unë hyhej lehtësisht, dera e dhomës sime pothuaj nuk kyçej ndonjëherë. Shumë rrallë mund të ndodhte. Çdokush kish hyrë me lehtësinë më të madhe. E gjithë kjo lehtësi nuk do mund të nënkuptonte hyrje në jetën e dikujt.

Charlotte kish hyrë paksa me dhunë. U ndjeva i vetmuar. Për herë të parë në jetën time vetmia më kafshoi me dhëmbë të mprehtë, dhëmbë si të një bishe. Era që frynte mbi Atlantik po sulej mbi gëmushat që mbulonin kodrinat përgjatë bregut. Po afrohej stuhia. Kisha humbur Charlotten. Stuhinë vendosa që ta pres aty, pa lëvizur. Nuk më kish mbetur gjë tjetër për të humbur.

Detajet e librit
Ideart
SKU001336
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: SKU000287

Botuesi: OMBRA GVG

Metamorfoza e nje brezi te humbur, Henrik S.G

(0)

Ndodhi që të jem lindur pikërisht atëherë, kur sapo pati nisur udhë gjysma e dytë e Shekullit të Njëzetë. Lindje fatale, në mes një shoqërie mizore. Im atë, fare i ri, me kërshërinë e Dantes trokiti në portat e Ferrit, ndonëse i ishte ofruar atij Parajsa Komuniste.

Çmimi 921 Lekë
More
Ka mbaruar
16 other products in the same category:

Reference: SKU000831

Publisher: Dituria

Harry Potter dhe dhoma e te fshehtave, J.K. Rowling

(0)

Që kur Harri kthehet në shtëpi për pushimet verore, Dërslit sillen keq dhe diçka i fshehin. Harri mezi pret të kthehet në shkollën e tij të dashur, në Hoguarts. Por tamam kur po bën gati valixhet, merr paralajmërimin: në Hoguarts i kërcënohet një fatkeqësi! Dhe fatkeqësia ndodh.

Price ALL700
More
In Stock

Reference: SKU000018

Publisher: Toena

Dragoi i fildishtë, Fatos Kongoli

(0)

Në fillim të viteve '90, Genci Skampa, reporter në një të përditshme, ftohet në një takim gazetarësh ballkanikë në Paris. Prej andej rrëfimi shpërngulet në kohë dhe hapësirë, vendoset në Pekin, në mjediset studentore të fillimit të viteve '60, ku protagonisti ka kryer studimet. 

Price ALL800
More
In Stock

Reference: SKU000727

Publisher: Onufri

Vajza e portokalleve, Jostein Gaarder

(0)

Title: Vajza e portokalleveOriginal: AppelsinpikenCategory: NovelAuthor: Jostein GaarderAlbanian translator: Ermir PulahaPublisher: OnufriYear: 2005Pgs. 160Weight: 0.25 kgISBN: 978-99943-32-25-2  

Price ALL500
More
In Stock

Reference: SKU000413

Publisher: Botimet Dudaj

Ndërmjetësi, John Grisham

(0)

Në orët e tij të fundit në Zyrën Presidenciale, Presidenti që së shpejti do të largohet nga detyra, firmos një amnisti të diskutueshme nga ato "të minutës së fundit" për Xhoel Bekmanin, një ndërmjetës qeveritar famëkeq i Uashingtonit që gjashtë vitet e fundit i ka kaluar në një burg federal.

Price ALL850
More
In Stock

Reference: SKU001048

Publisher: Dituria

Dashuri 14, Federico Moccia

(0)

Title: Dashuri 14 (Love 14)Roman (fiction)Author: Federico MocciaAlbanian translator: Diana ÇuliPublisher: DituriaYear: 2010Pgs. 404Weight: 0.45 kgISBN: 978-99943-46-82-0

Price ALL1,000
More
In Stock

Reference: SKU001343

Publisher: Skanderbeg Books

Vera para erresires, Doris Lessing

(0)

Title: Vera para errësirësOriginal: The Summer Before The DarkCategory: NovelAuthor: Doris LessingAlbanian translator: Merita MeçePublisher: Scanderbeg BooksYear: 2010Pgs. 280Weight: 0.34 Kg.ISBN: 978-99943-51-47-3  

Price ALL640
More
In Stock

Reference: SKU001180

Publisher: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

(0)

Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij romani i propozon gruas së hijshme të porsanjohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme disa vite më parë, gjatë kohë së komunizmit: një udhëtim fundjavor në një qytet të Europës.

Price ALL800
More
In stock
chat Përshtypjet (0)