Kategoritë

Botuesit

Autorët

Nje varr per Boris Davidovicin, Danilo Kish Shihe të plotë

Nje varr per Boris Davidovicin, Danilo Kish

Titulli: Një varr për Boris Boris Davidoviçin, shtatë kapituj të një historie të vetme
Origjinali: Grobnica za Borisa Davidoviča
Gjinia: Roman
Autori: Danilo Kish
Përktheu nga origjinali serbo-kroatisht: Migjen Kelmendi
Shtëpia botuese: Çabej
Viti: 1999
Fq. 140
Pesha: 0.193 kg

Info shtesë

SKU000237

Disponueshëria: Ne gjendje

$7.33

Me ulje çmimi!

-20%

$9.16

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Gjergj Bubani, Vepra e zgjedhur II, Brumbulli ne gaz

  Gjergj...


  Titulli: Gjergj Bubani, Brumbulli në gaz, Vepra...

 • Ne Mirdite & Rreth e Rrotull, Fatos Baxhaku

  Ne Mirdite &...


  Përmes gjinisë së reportazhit, autori i këtij...

 • Kapitalizmi dhe Liria, Milton Friedman

  Kapitalizmi...


  I botuar fillimisht më 1962, Kapitalizmi dhe...

Titulli: Një varr për Boris Boris Davidoviçin, shtatë kapituj të një historie të vetme
Origjinali: Grobnica za Borisa Davidoviča
Gjinia: Roman
Autori: Danilo Kish
Përktheu nga origjinali serbo-kroatisht: Migjen Kelmendi
Shtëpia botuese: Çabej
Viti: 1999
Fq. 140
Pesha: 0.193 kg