Kategoritë

Botuesit

Autorët

Shtateshja e fshehte, Aventura me sheqerkat, Enid Blyton Shihe të plotë

Shtateshja e fshehte, Aventura me sheqerkat, Enid Blyton

Titulli: Shtateshja e fshehte, Aventura me sheqerkat
Origjinali: The humbug adventure
Gjinia: Roman
Autori: Enid Blyton
Shqipëroi: Elvi Sidheri
Shtëpia botuese: Damo
Viti: 2017
Fq. 69
Pesha: 0.124 kg
ISBN: 978-9951-642-75-0

Info shtesë

Disponueshëria: Ne gjendje

$5.52

Me ulje çmimi!

-20%

$6.90

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Titulli: Shtateshja e fshehte, Aventura me sheqerkat
Origjinali: The humbug adventure
Gjinia: Roman
Autori: Enid Blyton
Shqipëroi: Elvi Sidheri
Shtëpia botuese: Damo
Viti: 2017
Fq. 69
Pesha: 0.124 kg
ISBN: 978-9951-642-75-0

Mbi librin

Një qasje shumë e mirë për lexuesit e rinj, si dhe një mënyrë tepër e ngazëllyese për t’i shijuar tregimet klasike nga ana e ithtarëve të Enid Blyton.
‘’Kur Shtatëshja shkon për të kundruar yjet, shpejt ata topiten dhe nisin të vëzhgojnë me teleskop qytetin, dhe kështu pikasin dikë që po i vë zjarrin një mulliri me bar. A do munden vallë antarët e Shtatëshes të veprpjnë në kohë dhe ta shpëtojnë hangarin nga zjarri? Dhe a do e zbulojnë se kush ëhtë fajtori?