Kategoritë

Botuesit

Autorët

Ishulli Misterioz, Zhyl Vern, Klasiket Shqip-Anglisht Shihe të plotë

Ishulli Misterioz, Zhyl Vern, pershtatje per femije

Zhyl Vern, jo vetëm që ka shkruar për arritjet më të fundit shkencore, por ai u ka paraprirë edhe shumë arritjeve shkencore në romanet e tij, si për shëmbull udhëtimit në hapësirë apo nën ujë.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$6.76

Me ulje çmimi!

-20%

$8.45

Titulli: Ishulli Misterioz, përshtatje për fëmijë (kopertinë e trashë)
Origjinali: The Mysterious Island
Gjinia: Roman
Autori: Zhyl Vern
Shqipëroi: Linda Gashi
Shtëpia botuese: Damo
Viti: 2016
Fq. 69
Pesha: 0.235 kg
ISBN: 978-9951-642-64-4

Mbi autorin

Zhyl Vern, jo vetëm që ka shkruar për arritjet më të fundit shkencore, por ai u ka paraprirë edhe shumë arritjeve shkencore në romanet e tij, si për shëmbull udhëtimit në hapësirë apo nën ujë. Ishulli Misterioz , u shkrua dhe u botua në formë seriali për më shumë se dy vjet, dhe është një nga librat më të njohur. Këtu ai na tregon rëndësinë e shkencës në jëtën tonë dhe e bën përmes personazhit të Sajrusit.