Letërsia për fëmijë

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Princi i lagjes, Gaqo Bushaka Shfaq të madhe

Princi i lagjes, Gaqo Bushaka

SKU000216

Produkt i ri

Gaqo Bushaka është një nga autorët më të suksesshëm në Shqipëri. Ka kontribuar në lëvrimin e një lloj përralle "të re" për fëmijët që e bën të pëlqyeshme dhe tepër interesante. Ka lëvruar prozën e gjatë, dhe sidomos romanin për fëmijë.

Më shumë detaje

Ne gjendje

$5.52

-20%

$6.90

Add to wishlist

Të dhënat

AutoriGaqo Bushaka

Më shumë informacione

Titulli: Princi i lagjes
Origjinali: Princi i lagjes
Gjinia: Roman
Autori: Gaqo Bushaka
Shtëpia botuese: Çabej
Viti: 2007
Fq. 118
Pesha: 0.211 kg.
ISBN: 978-99927-33-81-0

Mbi autorin

Gaqo Bushaka është një nga autorët më të suksesshëm në Shqipëri. Ka kontribuar në lëvrimin e një lloj përralle "të re" për fëmijët që e bën të pëlqyeshme dhe tepër interesante. Ka lëvruar prozën e gjatë, dhe sidomos romanin për fëmijë.

Ka shkruar përmbledhjet me përralla: Arushi që kërkonte babanë, Në ishullin e dallëndysheve, Amaneti i dhelprës, Përralla u la për nesër. Vepra që e bëri tepër të njohur ishte trilogjia Aventurat e Çufos, pjesë përbërëse e së cilës janë përrallat: Çufoja dhe Bubi kaçurrel, Pushimet e Çufos, Çufoja në shtëpinë e çudirave.

Reviews

Write a review

Princi i lagjes, Gaqo Bushaka

Princi i lagjes, Gaqo Bushaka

Gaqo Bushaka është një nga autorët më të suksesshëm në Shqipëri. Ka kontribuar në lëvrimin e një lloj përralle "të re" për fëmijët që e bën të pëlqyeshme dhe tepër interesante. Ka lëvruar prozën e gjatë, dhe sidomos romanin për fëmijë.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)