Letërsia për fëmijë

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Endrrat e anijes me vela, Viktor Canosinaj Shfaq të madhe

Endrrat e anijes me vela, Viktor Canosinaj

SKU001872

Produkt i ri

Trajton botën e fëmijëve dhe të rinjve në kohën e diktaturës komuniste. Familja e Lorikut bëhet viktimë e një dënimi të padrejtë: babai i tij, drejtor i një uzine, burgoset për sabotazh, ndërsa pjesa tjetër e familjes internohet në një fshat të humbur. 

Më shumë detaje

In Stock

$2.82

-20%

$3.52

Add to wishlist

Zbritja në sasi

SasiaÇmimiJu kurseni
3 $0.35 Deri $9.50

Të dhënat

AutoriViktor Canosinaj

Më shumë informacione

Titulli: Ëndrrat e anijes me velaOrigjinali: Ëndrrat e anijes me velaGjinia: RomanAutori: Viktor CanosinajShtëpia botuese: DyrrahViti: 2008Fq. 164Pesha: 0.22 kgISBN: 978-99927-881-8-9 Mbi librin Trajton botën e fëmijëve dhe të rinjve në kohën e diktaturës komuniste. Familja e Lorikut bëhet viktimë e një dënimi të padrejtë: babai i tij, drejtor i një uzine, burgoset për sabotazh, ndërsa pjesa tjetër e familjes internohet në një fshat të humbur. Shkatërrohen shumë gjëra në jetën e Lorikut dhe motrës së tij më të vogël, pikërisht në moshën e tyre më të bukur. Por duhet mbijetuar dhe fëmijët bashkë me nënën e tyre arrijnë të mbijetojnë me shumë sakrifica e vuajtje.

Reviews

Write a review

Endrrat e anijes me vela, Viktor Canosinaj

Endrrat e anijes me vela, Viktor Canosinaj

Trajton botën e fëmijëve dhe të rinjve në kohën e diktaturës komuniste. Familja e Lorikut bëhet viktimë e një dënimi të padrejtë: babai i tij, drejtor i një uzine, burgoset për sabotazh, ndërsa pjesa tjetër e familjes internohet në një fshat të humbur. 

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...