Gushkuqi, Novela boterore
  • Gushkuqi, Novela boterore

Gushkuqi, Novela boterore

300,00 Lekë

Në këtë vëllim janë përmbledhur novela nga Servantesi, Dikensi, Lagerlofi, Çehovi, Mistral dhe Kipling.

 

Security policy (edit with Customer reassurance module)

 

Delivery policy (edit with Customer reassurance module)

 

Return policy (edit with Customer reassurance module)

Titulli: Gushkuqi
Gjinia: Novela botërore
Autori: Të ndryshëm
Shqipëroi: Silvana Leka
Shtëpia botuese: Ideart
Viti: 2006
Fq. 100
Pesha: 0.111 kg.

Mbi librin

Në këtë vëllim janë përmbledhur novela nga Servantesi, Dikensi, Lagerlofi, Çehovi, Mistral dhe Kipling. Seria e botimeve Shkalla e Artë sjell për lexuesit pjesën më të zgjedhur të krijimtarisë botërore. Mjeshtrat e mëdhenj të tregimit, komedisë, tragjedisë antike dhe romaneve bashkëkohorë vijnë në gjuhë të përshtatur për moshat e reja, por duke ruajtur elementët kryesorë të stilit të autorit, gjuhën e tij, personazhet dhe linjat kryesore të zhvillimit të subjektit. Ky është hapi i parë drejt një rruge pa fund, hap që nxit dëshirën e takimit me veprën origjinale dhe ëndjen e leximit.

Ideart
SKU000172

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)

Ndoshta mund të pëlqejë edhe