Letërsia botërore

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Djalli ne trup, Raymond Radiguet Shfaq të madhe

Djalli ne trup, Raymond Radiguet

SKU000385

Produkt i ri

"Djalli në trup", që është një nga dy kryeveprat e Raymond Radiguet (1903-1923), të cilën ai do t'ia lerë trashëgim kohës së tij, mbasi të vdesë në moshën 20 vjeçare, e njeh publikun shqiptar me një autor francez të cilësuar "një gjeni të parakohshëm", "një çudi".

Më shumë detaje

Ne gjendje

$4.50

-20%

$5.63

Më shumë informacione

Titulli: Djalli ne trup
Origjinali: Diable au corps
Gjinia: Roman
Autori: Raymond Radiguet
Shqipëroi: Nasi Lera
Shtëpia botuese: Albin
Viti: 1997
Fq. 152
Pesha: 0.147 kg

Mbi librin

"Djalli në trup", që është një nga dy kryeveprat e Raymond Radiguet (1903-1923), të cilën ai do t'ia lerë trashëgim kohës së tij, mbasi të vdesë në moshën 20 vjeçare, e njeh publikun shqiptar me një autor francez të cilësuar "një gjeni të parakohshëm", "një çudi". Sipas Jean Cocteau: "Radiguet ndan me Arthur Rimbaud privilegjin e mrekullueshëm të të qenurit një fenomen i letërsisë franceze".

"Djalli në trup" është analiza psikologjike e dashurisë së një djali të ri. Nën cinizmin e djallit fshihet një përfytyrim shumë kërkues i dashurisë njerëzore. Romani, për shkak të temës, mesazhit dhe nivelit të tij artistik, mbetet gjithmonë aktual.

Reviews

Write a review

Djalli ne trup, Raymond Radiguet

Djalli ne trup, Raymond Radiguet

"Djalli në trup", që është një nga dy kryeveprat e Raymond Radiguet (1903-1923), të cilën ai do t'ia lerë trashëgim kohës së tij, mbasi të vdesë në moshën 20 vjeçare, e njeh publikun shqiptar me një autor francez të cilësuar "një gjeni të parakohshëm", "një çudi".

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)