Kategoritë

Botuesit

Autorët

Postieri i Nerudes, Antonio Skarmeta Shihe të plotë

Postieri i Nerudes, Antonio Skarmeta

Në San Antonio, në Kili, i riu Mario Himenes, ish peshkatar, emërohet postier i fshatit të humbur të Isla Negrës. Detyrae tij ishte t’i dërgonte postën njeriut të vetëm që merrte letërkëmbimin në atë vend të harruar nga të gjithë, poetit tëmadh, Pablo Neruda.  

Info shtesë

SKU000190

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$5.07

Me ulje çmimi!

-20%

$6.34

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Titulli: Postieri i Nerudës
Origjinali: Ardiente paciencia
Gjinia: Roman
Autori: Antonio Skarmeta
Shqipëroi: Rifat Ismaili
Shtëpia botuese: Ideart
Viti: 2003
Fq. 144
Pesha: 0.157 kg
ISBN: 978-99927-866-3-9

Mbi librin

Në San Antonio, në Kili, i riu Mario Himenes, ish peshkatar, emërohet postier i fshatit të humbur të Isla Negrës. Detyra e tij ishte t'i dërgonte postën njeriut të vetëm që merrte letërkëmbimin në atë vend të harruar nga të gjithë, poetit të madh, Pablo Neruda.

Midis këtyre dy njerëzve shumë të ndryshëm si formim dhe si kulturë, por të tërhequr nga një simpati e ndërsjellë, lindi një lidhje e papritur që do të zgjaste për një kohë të shkurtër, por që do të linte shenjat e një miqësie të thellë.