• Banner

  • Ka mbaruar
Shoqeria e Motrave te Trendafilit, Jim Marrs
  • Shoqeria e Motrave te Trendafilit, Jim Marrs

Shoqëria e Motrave të Trëndafilit, Jim Marrs

Adolf Hitleri është në prag të arritjes së fitores së tij të madhe: zbulimit dhe kapjes së Thesarit të Solomonit, që besohet se është thesari më i shenjtë i botës e që përmban edhe dije të lashta. Ai beson se ky thesar do të garantojë ëndrrën e tij të Rajhut Njëmijëvjeçar.

1 400 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Shoqëria e Motrave të Trëndafilit
Origjinali: The Sisterhood of the Rose
Gjinia: Konspiracion
Autori: Jim Marrs
Shqipëroi:  Nikolla Langore
Shtëpia botuese: Bota Shqiptare
Viti: 2017
Fq. 472
Pesha: 0.588 kg.
ISBN: 978-9928-00-266-2

Mbi librin

Adolf Hitleri është në prag të arritjes së fitores së tij të madhe: zbulimit dhe kapjes së Thesarit të Solomonit, që besohet se është thesari më i shenjtë i botës e që përmban edhe dije të lashta. Ai beson se ky thesar do të garantojë ëndrrën e tij të Rajhut Njëmijëvjeçar.

A do të mundet Zhizelë Çajkovski, gruaja e re amerikane që ka fituar famë si balerinë adoleshente në vitet 1930 të ndërpresë ëndrrën e Hitlerit për pushtimin e botës? A do të bëjë Shoqëria e Fshehtë e Motrave, që ajo krijon, gjithçka kundër makinës së tmerrshme luftarake naziste?

A do të mundet të sjellë Shoqëria në kohën e duhur rigjallërimin e hyjnisë femërore në jetën njerëzore, që të shpëtojë botën nga holokausti i këtij të çmenduri?

Xhim Marsi paraqet një kombinim skajor të faktit dhe trillimit në këtë histori që rrëmon gjerësisht në sekretet e lashta të zbuluara në mes të periudhës së luftës. Kjo histori është një rrëfenjë për dashurinë dhe për luftën, për misteret e lashta dhe për përpjekjet për drejtpeshimin e shpirtit njerëzor.

Gjetja e misteriozes Kafkë e Fatit përbën shtysën fillestare që Zhizela të bashkojë dymbëdhjetë gra të jashtëzakonshme për të formuar Shoqërinë e Motrave të Trëndafilit. Përveçse gra me lidhje të shumta, ato janë bashkëshorte, dashnore dhe të besuara të burrave më të fuqishëm të Luftës së Dytë Botërore.

Fama, burimet dhe pasuria e familjes i sigurojnë Zhizelës mjetet për të krijuar e për të përdorur Shoqërinë, një organizatë kjo e bazuar në parimet hyjnore të dashurisë e të paqes.

Motrat përdorin shkathtësinë, joshjen, pasionin, dashurinë dhe mençurinë e tyre për t'ia punuar shërbëtorëve të Hitlerit e për të kontribuar në rënien e Rajhut të Tretë. Zhizela dhe Shoqëria e Motrave të Trëndafilit përbëjnë një pjesë të historisë së fshehtë të Luftës së Dytë Botërore.

Në roman, lexuesi do të gjejë me shumicë fakte dhe teori konspirative për ngjarje e persona të shumtë, që nga okulisti Alister Krouli e oficeri dhe shkrimtari Jan Fleming të cilët luajnë një rol kyç në kapjen e oficerit të lartë nazist Rudolf Hes, deri te dashnoret e Hitlerit e të Musolinit që punojnë në prapaskenë për të afruar fundin e luftës.

Komente mbi librin

"Lufta e Dytë Botërore siç nuk e keni parë kurrë më parë. Ky udhëtim i mrekullueshëm e drithërues në historinë alternative do t'ju magjepsë, do t'ju ngrijë gjakun e më në fund do t'ju bëjë të pyesni çfarë ndodhi në të vërtetë... dhe kush ishte fitimtari i vërtetë."

Whitley Strieber, shkrimtar bestseller dhe i ftuar i radios Dremland

"Mendoni se e dini çfarë po ndodh? Aspak... interesant... të lë me gojë hapur."

The Wall Street Journal

"Xhim Marsi nuk mund të shpërfillet. Pak njerëz në vendin e tij flasin për të Vërtetën më fort se ai."

Dallas Observer

"Libri konspirativ më i mirë që kam lexuar ndonjëherë. Më pëlqeu aq shumë, sa shkova e bleva edhe një kopje për dikë tjetër në mënyrë që ky libër të shpërndahet sa më shumë në botë."

Kansas City Star

Detajet e librit
Bota Shqiptare
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: SKU000809

Botuesi: Bota Shqiptare

Kush e sundon boten?, Jim Marrs

Po ju jap një paralajmërim. Po qe se jeni plotësisht të qetë dhe të kënaqur me këndvështrimin e veçantë që keni për njerëzimin, fenë, historinë dhe botën në tërësi, mos lexoni më tej...Historia e fshehtë që bashkon Komisionin Trepalësh me Masonët dhe Piramidat e Mëdha.

Çmimi 1 250 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001628

Botuesi: Helga's Secrets

Axhenda e alieneve, Jim Marrs

Padyshim që Xhim Marrs (Jim Mars) është ndër figurat më autoritare në fushën e ufologjisë. Trajtimi i vizitave të Jashtëtokësorëve (JT) ka qenë në fakt një temë që e ka shoqëruar njeriun prej shekujsh, qoftë në historitë dhe rrëfenjat verbale popullore të trashëguara, qoftë në artefaktet e zbuluara në Sumeri qysh 6-7 mijë vjet përpara.

Çmimi 1 350 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU001718

Botuesi: Bota Shqiptare

Komploti i Terrorit, Jim Marrs

Sipas teorisë së konspiracionit të zyrtarëve të qeverisë amerikane, 19 rrëmbyes kamikazë myslimanë nga Lindja e Mesme, me zemrat të mbushura me urrejtje për lirinë dhe demokracinë amerikane, rrëmbyen katër aeroplanë.

Çmimi 1 250 Lekë
More
Ne gjendje
16 libra të tjera në këtë kategori:

Referenca: SKU001152

Botuesi: Bota Shqiptare

Iluminatët, Henry Makow

Qëllimi i iluminatëve është të degradojnë e të skllavërojnë njerëzimin mendërisht dhe shpirtërisht, nëse jo fizikisht. Influenca e këtij grupi është si një kancer që shtrihet në të gjithë shoqërinë. 

Çmimi 1 000 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2730

Botuesi: Helga's Secrets

Rreziku nga lufta berthamore, Michael Collins Piper

Libri sjell shkrirjen dhe boshtin e përbashkët atomik Izrael-SHBA-Indi, si dhe qëndrimin me pigment antisionist të presidentëve, kryesisht demokratë, si Kenedi, Karter, Klinton; ndriçon skandalin seksual të B. Klintonit me jahudien Monika Levinski të menaxhuar, sipas autorit, nga sionistët.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001625

Botuesi: Helga's Secrets

Viti 2012 Apokalips, Teresa Moorey

Ajo që ka lidhje me titullin e këtij libri, shpjegohet tek profecitë dhe kalendari i fiseve Maya, të cilët janë një popull i vjetër në Amerikën Qendrore dhe me dije të habitshme astronomike për nivelin tonë të njohurive shkencore; ky kalendar mbaron në mënyrë të pashpjegueshme në vitin 2012 dhe pikërisht më 22 dhjetor.

Çmimi 1 100 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001628

Botuesi: Helga's Secrets

Axhenda e alieneve, Jim Marrs

Padyshim që Xhim Marrs (Jim Mars) është ndër figurat më autoritare në fushën e ufologjisë. Trajtimi i vizitave të Jashtëtokësorëve (JT) ka qenë në fakt një temë që e ka shoqëruar njeriun prej shekujsh, qoftë në historitë dhe rrëfenjat verbale popullore të trashëguara, qoftë në artefaktet e zbuluara në Sumeri qysh 6-7 mijë vjet përpara.

Çmimi 1 350 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU001826

Botuesi: Morava

Frimasonet, H. Paul Jeffers

Anëtarët e urdhrit, ku kanë qenë të përfshirë Isak Njutoni, Xhon Uaini, Bill Geits dhe emra të tjerë popullorë në Amerikë, si dhe 25 presidentë të SHBA -së, tregojnë me forcë se ata ndajnë një unitet në vëllazërinë e tyre, shërbim dhe bamirësi.

Çmimi 900 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: 2499

Botuesi: Bota Shqiptare

Rrethi i intriges, Texe Marrs

Rrethi i intrigës zbulon të vërtetën tronditëse rreth Konspiracionit Botëror dhe paralajmëron fatin kozmik të kësaj klike vrastare konspiratorësh super të pasur. A do të përfundojë me sukses komploti i tyre? A i kanë caktuar një të ardhme të përgjakshme Amerikës? A do të jesh ti një nga viktimat?

Çmimi 1 000 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2353

Botuesi: Plejad

Mesimet e fshehta te te gjitha koherave, Manly P. Hall

Në vitin 1934, Hall themeloi Shoqërinë për Kërkime Filozofike (PRS) në Los Anxhelos të Kalifornisë, një organizatë fitimprurëse e përkushtuar në studimin e fesë, mitologjisë, metafizikës dhe okultizmit. PRS zotëron një bibliotekë me mbi 50 mijë vëllime dhe shet e boton libra metafizikë dhe spiritualë, shumiva e të cilëve të shkruar nga Hall.

Çmimi 700 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU001759

Botuesi: OMBRA GVG

Planeti i 12-të, Zecharia Sitchin

E tërë sëra e "Kronikave të Tokës" bazohet në parimin se mitologjia është hambari i kujtimeve të lashta, se Bibla duhet lexuar fjalë për fjalë si dokument historiko-shkencor, dhe se qytetërimet e lashta ishin produkt i njohurive të sjella në Tokë nga Nefilimët - ata që Ranë dhe Anunnakit - të ardhurit nga Qielli në Tokë.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001718

Botuesi: Bota Shqiptare

Komploti i Terrorit, Jim Marrs

Sipas teorisë së konspiracionit të zyrtarëve të qeverisë amerikane, 19 rrëmbyes kamikazë myslimanë nga Lindja e Mesme, me zemrat të mbushura me urrejtje për lirinë dhe demokracinë amerikane, rrëmbyen katër aeroplanë.

Çmimi 1 250 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Helga's Secrets

Morali dhe feja, Albert Pike

Morali që mban në këmbë ngrehinën shoqërore të çdo qytetërimi dhe metoda dyshuese tek një filozofi e caktuar e jetës apo besimi gnostik mbi origjinën e saj dhe Universit (feja) tek shumë popuj e qytetërime të vjetra të zhdukura në thellësitë e mjegullnajave të historisë njerëzore gati 8 mijë vjecare të këtij cikli jetësor apo pergjate ketij viti diellor...

Çmimi 1 500 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU001825

Botuesi: Helga's Secrets

Muzg mbi Angli, William Joyce

Liria e vërtetë e një njeriu është gjetja apo shtrëngimi i tij për të gjetur shtegun e drejtë të jetës dhe për të ecur mbi të. Për ta mësuar të bëjë një punë të cilën ai është i aftë ta bëjë. Për ta bërë mëpastaj atë punë me anë të lejes, bindjes e madje edhe shtrëngimit.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Ka mbaruar
Përshtypjet (0)