Klasikët

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Portreti i Dorian Greit, Oscar Wilde Shfaq të madhe

Portreti i Dorian Greit, Oscar Wilde

Produkt i ri

"Portreti i Dorian Greit", fryt i fundit të shekullit të 19 – të, mund t'i flasë ende lexuesit të shekullit të 21 – të. Problematika e romanit tingëllon çuditërisht aktuale: përmbysja e vlerave morale në këtë vepër ta kujton krizën e vlerave të shoqërisë së sotme, fryma hedoniste ta kujton konceptin konsumist të sotëm të jetës.

Më shumë detaje

Në gjendje

$11.27

-20%

$14.09

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Portreti i Dorian Greit
Origjinali: The picture of Dorian Gray
Gjinia: Roman
Autori: Oscar Wilde
Shqipëroi: Klodian Briçi
Shtëpia botuese: Pema
Viti: 2018
Fq. 320
Pesha: 0.388 kg.
ISBN: 978-9951-721-48-6

Mbi librin

"Portreti i Dorian Greit", fryt i fundit të shekullit të 19 – të, mund t'i flasë ende lexuesit të shekullit të 21 – të. Problematika e romanit tingëllon çuditërisht aktuale: përmbysja e vlerave morale në këtë vepër ta kujton krizën e vlerave të shoqërisë së sotme, fryma hedoniste ta kujton konceptin konsumist të sotëm të jetës, që vë paranë dhe kënaqësinë mbi gjithçka; ndonëse, autori duket sikur mban një qëndrim objektivist apo ambivalent, thellë – thellë ai zbulon tragjizmin që fshihet pas kësaj maske të ndritur.

Reviews

Write a review

Portreti i Dorian Greit, Oscar Wilde

Portreti i Dorian Greit, Oscar Wilde

"Portreti i Dorian Greit", fryt i fundit të shekullit të 19 – të, mund t'i flasë ende lexuesit të shekullit të 21 – të. Problematika e romanit tingëllon çuditërisht aktuale: përmbysja e vlerave morale në këtë vepër ta kujton krizën e vlerave të shoqërisë së sotme, fryma hedoniste ta kujton konceptin konsumist të sotëm të jetës.

Libra të ngjashëm

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)