• Banner

Zaira, Meropi, Voltaire
  • Zaira, Meropi, Voltaire

Zaira, Meropi, Voltaire

1 000 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Zaira, Meropi
Origjinali: Zaïre, Mérope
Gjinia: Tragjedi
Autori: Voltaire
Shqipëroi: Prokop M. Gjergo
Shtëpia botuese: Botimet Jozef
Viti: 2016
Fq. 180
Pesha: 0.248 kg.
ISBN: 978-9928-18-99-0-0

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe
16 other products in the same category:

Publisher: Pika pa Siperfaqe

Të mërguarit, James Joyce

(0)

Për këtë vepër, Padraic Colum shkruan për librin. "'Të mërguarit' nuk është një dramë mbi tradhtinë, të njëmendtë apo të dyshuar. Autori i "Portretit të artistit në rini", nuk do të na paraqesë diçka kaq banale. Nuk është një duel mes Richard Rouanit dhe Robert Hendit për të zotëruar Bertën.

Price 7.37
More
In stock

Publisher: Dituria

Asgjë të re nga fronti i perëndimit, Erih Maria Remark

(0)

Kantoreku është profesor i Bojmerit, Kropit, Mylerit dhe Lerit, 18-vjeçarë gjermanë kur oshtimat e predhave të luftës së madhe gjëmojnë nga njëra anë e Europës në tjetrën. Një burrec i rreptë i veshur në gri, me një fytyrë prej miu, kërkon të jetë udhëzues i të rinjve në botën e punës, të kulturës dhe të progresit.

Price 7.37
More
In stock

Reference: SKU001135

Publisher: Te tjere

Ana Karenina, Lev Tolstoi

(0)

Title: Ana KareninaAuthor: Lev TolstoiAlbanian translator: Jorgji DoksaniPublisher: NeraidaYear: 2009Pgs. 632Weight: 0.831 kgISBN: 978-99956-689-6-9  

Price 11.58
More
In Stock

Reference: 2830

Publisher: Zambaku

Dhembi i bardhe, Xhek London

(0)

Title: Dhëmbi i bardhëOriginal: White FangCategory: NovelAuthor: Xhek LondonAlbanian translator: Adriatik DerjajPublisher: ZambakuYear: 2008Pgs. 216Weight: 0.22 kgISBN: 978-99956-08-17-0

Price 5.79
More
In Stock

Reference: 2597

Publisher: OMBRA GVG

Majkelli, vellai i Xherrit, Xhek London

(0)

Title: Majkëlli, vëllai i XherritOriginal: Michael, brother of JerryCategory: NovelAuthor: Xhek LondonAlbanian translator: Aleksandër KoliPublisher: Ombra GVGYear: 2012Pgs. 256Weight: 0.30 kgISBN: 978-9928-06-019-5  

Price 8.42
More
In Stock

Reference: 2681

Publisher: Argeta LMG

Zonja Bovari, Gustav Flober

(0)

Title: Zonja BovariOriginal: Madame BovaryCategory: NovelAuthor: Gustav FloberAlbanian translator: Viktor KalemiPublisher: Argeta LMGYear: 2009Pgs. 296Weight: 0.373 kgISBN: 978-99927-43-55-7

Price 9.37
More
In Stock

Reference: SKU001192

Publisher: AIIS - Tirana Times

Biseda me Jorge Borges

(0)

Title: BisedaOriginal: Borges en diálogoCategory: Novel, philosophyAuthor: Jorge L. BorgesAlbanian translator: Urim NergutiPublisher: Tirana TimesYear: 2010Pgs. 292Weight: 0.34 kgISBN: 978-99956-736-9-7  

Price 10.53
More
In Stock

Publisher: Shtëpia e Librit

Flush, një biografi nga Virginia Woolf

(0)

…botuar fillimisht në vitin 1933, Flush, një biografi u bë libri më popullor i Virginia Woolf gjatë jetës së kësaj shkrimtareje ikonë të Britanisë së Madhe. Autorja u frymëzua nga letrat e dashurisë së poetes britanike të shekullit të nëntëmbëdhjetë Elisabeth Barret Browning, e cila fliste shpesh në letra për qenin e saj, një cocker spaniel, përmes syve...

Price 6.63 Regular price 7.3682
More
In stock
chat Përshtypjet (0)