Klasikët

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Idioti, Fjodor Dostojevski Shfaq të madhe

Idioti, Fjodor Dostojevski

Produkt i ri

Ky është romani në të cilin mishërohen në trajtën më të plotë parimet krijuese të Dostojevskit dhe ku zotërimi i çuditshëm i subjektit arrin lulëzimin e vërtetë. Në të rrëfehet historia e qartë dhe tejet e dhimbshme e princit fatkeq Mishkin, e Rogozhinit të tërbuar dhe e Nastasia Filipovnës së trishtuar.

Më shumë detaje

Në gjendje

$16.90

-20%

$21.13

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Idioti
Origjinali: Идио́т
Gjinia: Roman
Autori: Fjodor Dostojevski
Shqipëroi: Myzejen Shapllo
Shtëpia botuese: Fan Noli
Viti: 2016
Fq. 740
Pesha: 0.677 kg.
ISBN: 978-9928-203-16-8

Mbi librin

Ky është romani në të cilin mishërohen në trajtën më të plotë parimet krijuese të Dostojevskit dhe ku zotërimi i çuditshëm i subjektit arrin lulëzimin e vërtetë. Në të rrëfehet historia e qartë dhe tejet e dhimbshme e princit fatkeq Mishkin, e Rogozhinit të tërbuar dhe e Nastasia Filipovnës së trishtuar.

"Idioti" është një nga veprat më të ndërlikuara të Dostojevskit. Tragjizmi i romanit qëndron në faktin se "Princi – Krisht" (Mishkini – heroi i dashur i shkrimtarit) nuk arrin as të lumturojë personazhet e tjera duke ndërhyrë në fatet e tyre, e as të mposhtë forcat armiqësore, viktimë e të cilave bëhet edhe vetë.

Reviews

Write a review

Idioti, Fjodor Dostojevski

Idioti, Fjodor Dostojevski

Ky është romani në të cilin mishërohen në trajtën më të plotë parimet krijuese të Dostojevskit dhe ku zotërimi i çuditshëm i subjektit arrin lulëzimin e vërtetë. Në të rrëfehet historia e qartë dhe tejet e dhimbshme e princit fatkeq Mishkin, e Rogozhinit të tërbuar dhe e Nastasia Filipovnës së trishtuar.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)