Klasikët

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Thuame se me dashuron, Erich Maria Remarque Shfaq të madhe

Thuame se me dashuron, Erich Maria Remarque

Produkt i ri

Thuamë që më do, duamë e thuama këtë. Kemi shumë gjëra për të arritur e këtë do ta përsëris pa u lodhur, o ti, vela ime e vogël dhe e bukur që vrapon nëpër detin me ngjyrë të verës së errët, fluturo dhe eja tek unë. Era fëshfërin në gjethet e pemëve e më thotë se pikërisht koha e lashtë e yjeve na hodhi në krahët e njëri – tjetrit.

Më shumë detaje

Në gjendje

$9.02

-20%

$11.27

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Thuamë se më dashuron
Origjinali: Sag Mir, dass du mich Liebst
Gjinia: Letra
Autori: Erich Maria Remarque, Marlene Dietrich
Shqipëroi: Vullnet Muço
Shtëpia botuese: Fan Noli
Viti: 2006
Fq. 213
Pesha: 0.254 kg.
ISBN: 978-99943-873-7-5

Fragment nga libri

Thuamë që më do, duamë e thuama këtë. Kemi shumë gjëra për të arritur e këtë do ta përsëris pa u lodhur, o ti, vela ime e vogël dhe e bukur që vrapon nëpër detin me ngjyrë të verës së errët, fluturo dhe eja tek unë. Era fëshfërin në gjethet e pemëve e më thotë se pikërisht koha e lashtë e yjeve na hodhi në krahët e njëri – tjetrit. Eja, pra, eja!

Ku janë flokët e tu e ku është ai vit që nuk na ka parë ende bashkë? E urrej dhe e dua atë vit që po ngjitet e po rritet e që hëpërhë i fsheh 11 muajt që ka përpara, ndërsa gjethet e të dymbëdhjetit tashmë kanë rënë e kanë fluturuar kushedi se ku.

Pra, eja të mos ndahemi më sepse çdo gjë rrjedh kaq shpejt, çdo gjë është kaq e shkurtër, kumbimi i tyre mistik do të jetë i shurdhët e magjepsës sepse këta tinguj vijnë nga thellësitë e detit. Duamë dhe ma thuaj këtë, mbaje pezull kohën me frymën tënde sepse kur më thua se më do, nga kreshtët e dallgëve të harlisura del e duket Atlantida dhe ne mu si në një tokë të thatë do të kalojmë Detin e Kuq të harresës.

Reviews

Write a review

Thuame se me dashuron, Erich Maria Remarque

Thuame se me dashuron, Erich Maria Remarque

Thuamë që më do, duamë e thuama këtë. Kemi shumë gjëra për të arritur e këtë do ta përsëris pa u lodhur, o ti, vela ime e vogël dhe e bukur që vrapon nëpër detin me ngjyrë të verës së errët, fluturo dhe eja tek unë. Era fëshfërin në gjethet e pemëve e më thotë se pikërisht koha e lashtë e yjeve na hodhi në krahët e njëri – tjetrit.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)