Klasikët

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Gem, Erich Maria Remarque Shfaq të madhe

Gem, Erich Maria Remarque

Produkt i ri

Beduinët kalorës, të veshur me ca dollma bojë kafe, kaluan me të katra aty pranë. Vinte erë plehu devesh dhe shkretëtire. Pas mauzoleve të mamlukëve, kalorësit u rreshtuan në një varg të gjatë në sfondin e qiellit të pastër dhe vrapuan me të katra sikur donin të pushtonin me sulm qiellin.

Më shumë detaje

Ne gjendje

$9.02

-20%

$11.27

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Gem
Origjinali: Gam
Gjinia: Roman
Autori: Erich Maria Remarque
Shqipëroi: Vullnet Muço
Shtëpia botuese: Fan Noli
Viti: 2007
Fq. 192
Pesha: 0.221 kg.
ISBN: 978-99943-52-20-3

Fragment nga libri

Beduinët kalorës, të veshur me ca dollma bojë kafe, kaluan me të katra aty pranë. Vinte erë plehu devesh dhe shkretëtire. Pas mauzoleve të mamlukëve, kalorësit u rreshtuan në një varg të gjatë në sfondin e qiellit të pastër dhe vrapuan me të katra sikur donin të pushtonin me sulm qiellin.

Gema ndoqi kalorësit me sy derisa siluetat e tyre iu zhdukën nga pamja dhe vetëm atëherë u shkëput e pavendosur nga horizonti, duke u kthyer nga qyteti. Një shqetësim i turbullt e shtynte të bridhte nëpër rrugët e tij. Rastësisht dalloi në tezgën e një tregtari një botim të vjetur të "Divanit" të Abu Nuvasit.

Gema tha me vete se kjo ishte ajo që kërkonte, pagoi shpejt e shpejt dhe iku nga pazari e hutuar, hutim që i shtohej më shumë ngaqë nuk e kuptonte se nga i shkaktohej.

Reviews

Write a review

Gem, Erich Maria Remarque

Gem, Erich Maria Remarque

Beduinët kalorës, të veshur me ca dollma bojë kafe, kaluan me të katra aty pranë. Vinte erë plehu devesh dhe shkretëtire. Pas mauzoleve të mamlukëve, kalorësit u rreshtuan në një varg të gjatë në sfondin e qiellit të pastër dhe vrapuan me të katra sikur donin të pushtonin me sulm qiellin.

Libra të ngjashëm

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)