Kategoritë

Botuesit

Autorët

Rrefimet e nje pijedashesi, Jack London Shihe të plotë

Rrefimet e nje pijedashesi, Jack London

I tillë ishte pra, zakoni i miqve të Xhon Barleikornit: nëse përfundonte mbarë një punë e nisur, ata pinin në shenjë gëzimi; nëse kjo punë nuk mbaronte mirë, ata pinin sërish, me shpresën për një të ardhme më të mirë; nëse humbisnin, ata pinin për të mos e menduar më humbjen.

Info shtesë

SKU000192

Disponueshëria: Ne gjendje

$6.76

Me ulje çmimi!

-20%

$8.45

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Titulli: Rrëfimet e një pijedashësi, takimi fatal me John Baleycorn
Origjinali: John Baleycorn
Gjinia: Roman
Autori: Jack London
Shqipëroi: Afrim Spahiu
shtëpia botuese: Ideart
Viti: 2004
Fq. 248
Pesha: 0.275 kg.
ISBN: 978-99927-919-9-3

Fragment nga libri

I tillë ishte pra, zakoni i miqve të Xhon Barleikornit: nëse përfundonte mbarë një punë e nisur, ata pinin në shenjë gëzimi; nëse kjo punë nuk mbaronte mirë, ata pinin sërish, me shpresën për një të ardhme më të mirë; nëse humbisnin, ata pinin për të mos e menduar më humbjen.

Dhe nëse nuk kishin asnjë arsye për të pirë..., një pirje do t'ua bënte mendimet të lulëzonin, sepse shumë shpejt, me siguri do të kishin patjetër diçka për të bërë. Nëse ishin të përmbajtur, ata pinin për të dalë pak nga vetja, por edhe kur ishin të dehur, ata donin të pinin edhe më shumë.