Kategoritë

Botuesit

Autorët

Shkrime te zgjedhura, Arben Puto Shihe të plotë

Shkrime te zgjedhura, Arben Puto

Arben Puto (1924-2016) lindi në Gjirokastër. Ka studiuar në Fakultetin e Drejtësisë në Universitetin e Moskës, dega e së drejtës ndërkombëtare publike.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$7.89

Me ulje çmimi!

-20%

$9.86

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

  • Koha e dhive, Luan Starova

    Koha e...


    Arti me të cilin autori i bashkon realen me të...

  • Dimri i vetmise se madhe, Ismail Kadare

    Dimri i...


    Ky nuk është një roman politik i koniukturave,...

Titulli: Shkrime të zgjedhura
Gjinia: Histori
Autori: Arben Puto
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2016
Fq. 536
Pesha: 0.525 kg.
ISBN: 978-99943-0-474-5

Mbi autorin

Arben Puto (1924-2016) lindi në Gjirokastër. Ka studiuar në Fakultetin e Drejtësisë në Universitetin e Moskës, dega e së drejtës ndërkombëtare publike. Me hapjen e Universitetit të Tiranës, më 1957, ka punuar si pedagog dhe punonjës shkencor në Fakultetin Juridik, derisa doli në pension më 1990. Është autor i një numri veprash në fushën e së drejtës ndërkombëtare dhe historisë së diplomacisë.