Kategoritë

Botuesit

Autorët

Shqiperia e poshtme, John Foster Fraser Shihe të plotë

Shqiperia e poshtme, John Foster Fraser

Populli që bie më shumë në sy janë shqiptarët. Burrat janë shtatlartë dhe zeshkanë, me tipare të pashme dhe të rregullta. Atje dhe, në të vërtetë, në të gjithë vendin, shqiptari më la përshtypjen e një sqimatari. Ai dëshiron që xhamadani i tij të jetë i qëndisur me serm e flori.

Info shtesë

SKU001203

Disponueshëria: Në gjendje

$4.50

Me ulje çmimi!

-20%

$5.63

libërNga (sasia)Ulja
Shqiperia e poshtme, John Foster Fraser3 --$0.56

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Gjoleka, djali i Abazit, Dhimiter Anagnosti

  Gjoleka,...


  Titulli: Gjoleka, djali i AbazitRegjisor:...

 • Princesha Argjiro, Ismail Kadare

  Princesha...


  Princesha me djep në krahëU vërvit nga kulla...

 • Albanische Mythologie, Martin Mato

  Albanische...


  Die gesammelten Artikel in diesem Büchlein sind...

Titulli: Shqipëria e Poshtme
Origjinali: Pictures from Balkans
Gjinia: Histori, kujtime
Autori: John Foster Fraser
Shqipëroi: Azem Qazimi
Shtëpia botuese: Zenit Editions
Viti: 2009
Fq. 80
Pesha: 0.097 kg.
ISBN: 978-99956-787-4-6

Fragment nga libri

Populli që bie më shumë në sy janë shqiptarët. Burrat janë shtatlartë dhe zeshkanë, me tipare të pashme dhe të rregullta. Atje dhe, në të vërtetë, në të gjithë vendin, shqiptari më la përshtypjen e një sqimatari. Ai dëshiron që xhamadani i tij të jetë i qëndisur me serm e flori.

Zakonisht, fustanella e tij është borë e bardhë. Opingat, rëndom prej lëkure të kuqe, kanë nga një xhufkë të madhe në majë... për të cilën shqiptari mendon se është pjesë veçanërisht e rëndësishme e "kapardisjes" së tij.