Kategoritë

Botuesit

Autorët

Fjalor themelor i gjuhes shqipe, Pavli Qesku Shihe të plotë

Fjalor themelor i gjuhes shqipe, Pavli Qesku

Në këtë fjalor do të gjeni: • 11 mijë fjalë bazë dhe 22500 fjalë të prejardhura e të përngjitura• Fjalët "amë" e "bija" në çerdhe• Përkufizime të thjeshta e të qarta, larg ngjyrimeve dhe ndikimeve ideopolitike• 10 mijë barasvlerës të gegërishtes• Krahinorizma gege e toske të shkoqitura

Info shtesë

SKU001979

Disponueshëria: Në gjendje

$18.03

Me ulje çmimi!

-20%

$22.54

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Titulli: Fjalor themelor i gjuhës shqipe
Origjinali: Fjalor themelor i gjuhës shqipe
Gjinia: Fjalor
Autori: Pavli Qesku
Shtëpia botuese: EDFA
Viti: 2008
Fq. 804
Pesha: 1.231 kg
ISBN: 978-99943-920-8-7

Mbi librin

Në këtë fjalor do të gjeni:
• 11 mijë fjalë bazë dhe 22500 fjalë të prejardhura e të përngjitura
• Fjalët "amë" e "bija" në çerdhe
• Përkufizime të thjeshta e të qarta, larg ngjyrimeve dhe ndikimeve ideopolitike
• 10 mijë barasvlerës të gegërishtes
• Krahinorizma gege e toske të shkoqitura

Gabimet që duhet të shmangësh:
• Në përdorimin e fjalëve të vështira
• Në drejtshkrim

S'je i sigurtë
• Si është shumësi i një mbiemri?
• A shkruhet fjala me apo pa të?

S'e di dallimin
• Midis foljeve kalimtare dhe jokalimtare
• Midis mbiemrave e ndajfoljeve të mirëfillta dhe fjalëve që përdoren si mbiemra dhe ndajfolje

Shfleto fjalorin, përgjigjet janë aty! Me këtë fjalor s'ke nevojë të mbash mend të gjitha rregullat e drejtshkrimit!