Libra me fabula

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Maçoku, balena, gjinkalla, Gianni Rodari Shfaq të madhe

Maçoku, balena, gjinkalla, Gianni Rodari

2314

Produkt i ri

Na ishte njëherë një ari i trishtuar i quajtur Boro, rob i cirkut... Por jo vetëm arinj: balena, delfinë, krokodilë dhe hipopotamë, që gjallojnë ujërave të kripura e ujërave të ëmbla: gamile e gazela, luanë e elefantë që pushtojnë hapësira të gjera toke.

Më shumë detaje

Nuk e kemi më këtë produkt në depo

$1.69

-20%

$2.11

Më shumë informacione

Titulli: Maçoku, balena, gjinkalla
Origjinali: Il gatto, la balena, la cicala
Gjinia: Fabula
Autori: Gianni Rodari
Shqipëroi: Kastriot Mahilaj
Shtëpia botuese: Cinxuri
Viti: 2002
Fq. 98
Pesha: 0.096 kg

Mbi librin

Na ishte njëherë një ari i trishtuar i quajtur Boro, rob i cirkut... Por jo vetëm arinj: balena, delfinë, krokodilë dhe hipopotamë, që gjallojnë ujërave të kripura e ujërave të ëmbla: gamile e gazela, luanë e elefantë që pushtojnë hapësira të gjera toke; mëllenja e fazanë, bilbilë e gjinkalla që mbushin ajrin me tinguj: janë kafshët, miq të Rodarit, që gjallojnë në tregimet e tij plot fantazi dhe bëhen shokë të njerëzve. Porse, kur duan t'i imitojnë, nxjerrin në pah dobësitë e tyre dhe rrezikojnë të ngjajnë si kopje të këqija, si breshkat që donin të rendnin me biçikletë.

Reviews

Write a review

Maçoku, balena, gjinkalla, Gianni Rodari

Maçoku, balena, gjinkalla, Gianni Rodari

Na ishte njëherë një ari i trishtuar i quajtur Boro, rob i cirkut... Por jo vetëm arinj: balena, delfinë, krokodilë dhe hipopotamë, që gjallojnë ujërave të kripura e ujërave të ëmbla: gamile e gazela, luanë e elefantë që pushtojnë hapësira të gjera toke.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)