Kategoritë

Botuesit

Autorët

Spiunazhologjia, Enciklopedi per femije Shihe të plotë

Spiunazhologjia, Enciklopedi per femije

Që të jesh agjent i shquar i botës së spiunazhit ndërkombëtar, duhet që guximi dhe zgjuarsia të jenë aleatët e tij më të ngushtë. Duhet të jesh i zoti të zbërthesh mesazhe të klasifikuara, të dish të thurësh histori të besueshme, të maskohesh si askush tjetër, si dhe të depërtosh në operacionet më të kontrolluara prej armiqve të tij.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$28.17

Me ulje çmimi!

-20%

$35.21

Titulli: Spiunazhologjia, libri i plotë i mjeshtërisë së spiunazhit (kopertinë e trashë)
Gjinia: Enciklopedi për fëmijë
Shtëpia botuese: Aeditions
Viti: 2016
Fq. 28
Pesha: 1.074 kg.
ISBN: 978-9928-1779-0-2

Fragment nga libri

Që të jesh agjent i shquar i botës së spiunazhit ndërkombëtar, duhet që guximi dhe zgjuarsia të jenë aleatët e tij më të ngushtë. Duhet të jesh i zoti të zbërthesh mesazhe të klasifikuara, të dish të thurësh histori të besueshme, të maskohesh si askush tjetër, si dhe të depërtosh në operacionet më të kontrolluara prej armiqve të tij.

Vetëm pak prej atyre që janë aq të mprehtë, sa dinë të depërtojnë në sekretet e spiunazhologjisë, mund të vihen në shërbim të atdheut si agjentë të fshehtë.

Spenser Blejk, ndryshe Agjenti K, 1957