Kategoritë

Botuesit

Autorët

Makroekonomia, Rudiger Dornbusch, Stanley Fisher Shihe të plotë

Makroekonomia, Rudiger Dornbusch, Stanley Fisher

Ky botim me autorë profesorë të njohur të Universitetit të Çikagos, studion sjelljen e ekonomisë si një e tërë, pra rritjet dhe rëniet ciklike të prodhimit, produktin total të të mirave e shërbimeve dhe rritjen e tij.

Info shtesë

SKU000990

Disponueshëria: Ne gjendje

$14.08

Me ulje çmimi!

-20%

$17.60

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

  • Ekonomiksi, Mikroekonomia, N. Gregory Mankiw, Mark P. Taylor

    Ekonomiksi,...


    Për ekonomistët profesionistë është tunduese të...

Titulli: Makroekonomia
Origjinali: Macroeconomics
Gjinia: Ekonomiks
Autori: Rudiger Dornbusch, Stanley Fisher
Shqipëroi: Prof. Dr. Marta Muço, Prof. Dr. Sulo Hadëri
Shtëpia botuese: Dituria
Viti: 2000
Fq. 610
Pesha: 0.881 kg
ISBN: 978-99927-47-17-7

Mbi librin

Ky botim me autorë profesorë të njohur të Universitetit të Çikagos, studion sjelljen e ekonomisë si një e tërë, pra rritjet dhe rëniet ciklike të prodhimit, produktin total të të mirave e shërbimeve dhe rritjen e tij.