Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

Përshtypje(t): 0

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Përshtypje(t): 0

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.

Çmimi 1 050,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përshtypje(t): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000783

Botuesi: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001180

Botuesi: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij romani i propozon gruas së hijshme të porsanjohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme disa vite më parë, gjatë kohë së komunizmit: një udhëtim fundjavor në një qytet të Europës.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Në gjendje
Më të shiturat
  • Banner

Rruga dhe endrra, Wang Shi
  • Rruga dhe endrra, Wang Shi

Rruga dhe endrra, Wang Shi

Vlerësimi 

Libri "Rruga dhe ëndrra" na jep ide të pakrahasueshme në lidhje me udhëheqjen e një kompanie drejt suksesit në rrethanat më sfiduese. Wang Shi themeloi atë çka do të bëhej një prej kompanive më të suksesshme të botës të pasurive të patundshme – dhe ai e bëri këtë gjë gjatë foshnjërisë së kapitalizmit kinez e cila, sipas çfarëdo standardi, ka qenë një kohë me turbullira.

900,00 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Rruga dhe ëndrra
Origjinali: The road and the dream
Gjinia: Financë
Autori: Wang Shi
Shqipëroi: Arian Starova
Shtëpia botuese: Fan Noli
Viti: 2018
Fq. 356
Pesha: 0.596 kg.
ISBN: 978-9928-251-40-4

Mbi librin

Libri "Rruga dhe ëndrra" na jep ide të pakrahasueshme në lidhje me udhëheqjen e një kompanie drejt suksesit në rrethanat më sfiduese. Wang Shi themeloi atë çka do të bëhej një prej kompanive më të suksesshme të botës të pasurive të patundshme – dhe ai e bëri këtë gjë gjatë foshnjërisë së kapitalizmit kinez e cila, sipas çfarëdo standardi, ka qenë një kohë me turbullira.

Ju do të gjeni një vështrim të hollësishëm të vlerave të udhëheqjes të Wang – ut, ku përfshihen:

• Luaj sipas rregullave – mos u fut në rrugë pa krye duke ndjekur praktika biznesi të paqarta.
• Mos u shmang prej ndryshimeve – pranoji ato dhe përdori në dobinë tënde.
• Përqendrohu në saktësinë e organizimit – jo në grumbullimin e pasurisë vetjake.
• Mos kij frikë prej dështimit – ajo është gjithnjë një mundësi për të mësuar.
• Merr në punë njerëz të besueshëm – dhe bëhu shembull me punonjësit tuaj drejtues dhe partnerët e biznesit.

Wang ka mundur të themelojë një grup të bashkuar të kompanive në botën e rrëmujshme të Kinës së pas – revolucionit dhe ta zhvillojë kompaninë e tij pa iu nënshtruar qëndrimit "gjithçka ecën" që mbizotëronte në atë kohë në kulturën e biznesit. Dhe këta vlerat janë ato që e udhërrëfyen atë.

Këto shënime shumë vetjake mbi krijimin dhe zhvillimin e një perandorie udhëheqëse botërore të pasurive të patundshme janë jo vetëm një paraqitje e historisë së kompanisë, por edhe vizioni i veçantë i papërsëritshëm dhe i fuqishëm i njeriut i cili e themeloi atë.

Koment mbi librin

"Unë besoj se studimi i aftësisë së Vanke – s për të ndryshuar është diçka më e rëndësishme sesa studimi i sukseseve të kompanisë. Njohja e besimit në vetvete të kompanisë është diçka më e rëndësishme sesa vështrimi vetëm i mjeteve të biznesit të saj."

Ning Gaoning, kryetari i Sinochem Group

Detajet e librit
Fan Noli
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Përshtypjet

Write your review

Rruga dhe endrra, Wang Shi

Rruga dhe endrra, Wang Shi

Libri "Rruga dhe ëndrra" na jep ide të pakrahasueshme në lidhje me udhëheqjen e një kompanie drejt suksesit në rrethanat më sfiduese. Wang Shi themeloi atë çka do të bëhej një prej kompanive më të suksesshme të botës të pasurive të patundshme – dhe ai e bëri këtë gjë gjatë foshnjërisë së kapitalizmit kinez e cila, sipas çfarëdo standardi, ka qenë një kohë me turbullira.

Write your review
16 other products in the same category:

Reference: SKU000776

Brand: Te tjere

Pasuria e Kombeve, Adam Smith

Review(s): 0

Title: Pasuria e KombeveOriginal: Wealth of nationsCategory: EconomicsAuthor: Adam SmithAlbanian translator: Gjergj PeçiPublisher: IPLS&DITA 2000Pgs. 288Weight: 0.35 kg  

Price ALL500.00
More
There are not enough products in stock